Hirdetés

A női címvédő is nemet mondott a US Openre

Andreescu csatlakozott a visszalépő topjátékosok sorához
Fotó: Facebook/BNP Paribas Open

2020. augusztus 14., 16:57

A női egyes román származású kanadai bajnoka kihagyja a New York-i Grand Slam-tornát. Az ősszel térdsérülést szenvedett Bianca Andreescu nem érzi magát elég jó formában az induláshoz. Simona Halep első számú kiemelt lehet.

2020. augusztus 14., 16:57

Bianca Andreescu úgy döntött, nem vesz részt az augusztus 31–szeptember 13. között esedékes amerikai nyílt teniszbajnokságon. A US Open női egyesének címvédője döntését közösségi oldalán tudatta rajongóival.

Hirdetés

A 20 éves kanadai-román lány azt írja, nehezen határozta el magát, de az őszi térdsérülését követően a pandémia alatt nem sikerült visszanyernie korábbi formáját. Mivel nem tudna a legmagasabb szinten teljesíteni, ezért távol marad a tornától.

Andreescu a 2019-es US Open-döntőben az amerikai Serena Williamset győzte le két szettben.

Bejegyzésében a New York-i Grand Slam-torna megnyerését eddigi pályafutása csúcspontjának nevezte, a szervezőknek pedig kifejezte elismerését az erőfeszítésekért, hogy idén is megrendezik a tornát.

A Kanadában született teniszező tavaly októberben a sencseni WTA-világbajnokságon sérült le, azóta egyetlen mérkőzést sem játszott.

A férfi egyesben címvédő Rafael Nadal a napokban szintén visszalépett a US Opentől, a spanyol klasszis elsősorban az egészségügyi kockázatokra hivatkozott a bejelentésében. A férfi és női mezőnyben Andreescu és Nadal mellett több más topjátékos is kihagyja a tornát: így pédául Roger Federer, Gael Monfils, Fabio Fognini, Stan Wawrinka, Ashleigh Barty, Elina Szvitolina, vagy Kiki Bertens sem indul a világjárvány kitörése utáni első Grand Slamen.

A világelső Barty visszalépésével a nőknél Simona Halep lehet az első számú kiemelt. A kétszeres GS-bajnok konstancai teniszező közel féléves pihenő után jelenleg a salakpályás prágai versenyen érdekelt. Halep az első körben a szlovén Polona Hercogot, a másodikban a cseh Barbora Krejcikovát búcsúztatta egyaránt három játszmában, majd pénteken könnyedén túljutott a lengyel Magdalena Frech-en. Ezzel bejutott az elődöntőbe, ahol Irina Begu vagy a spanyol Sara Sorribes Tormo lesz az ellenfele, míg a másik ágon Elise Mertens és Kristyna Pliskova játszik a döntőbe kerülésért.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Nincs veszítenivalója Craiován az FK Csíkszeredának

Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.

Székelyhon

Furcsa jelenség Csíkszeredában: mintha pontokban havazna – videóval

Csak fokozatosan, de enyhül a levegő hőmérséklete Csíkszeredában, ami pontokban szokatlan, ugyanakkor látványos jelenséget eredményez.

`
Krónika

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei a magyar aligazgatónő elbocsátása miatt

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.

Krónika

Durván beszólt a Wizz Air-vezér: „a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét”

A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Este rangadók, napközben világkupák – bőséges a szombati sportműsor

Változatos sportkínálat várja a nézőket a tévében: a program téli sportokkal és rögbivel indul, majd focirangadók, világkupák és döntők színesítik a szombati műsort.

Minden meccsét kijátszotta az olaszok ellen a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Igazi adok-kapok csatát hozott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK első találkozója a férfi asztalitenisz Európa Kupában. Vezettek, az olasz ellenfél fordított, hogy az utolsó párban dőljön el, ki nyeri a párharcot.

A Kolozsvári CFR meccsével indul a Szuperliga idei utolsó fordulója

Elkezdődik a labdarúgó Szuperliga idei utolsó fordulója, pénteken este a Kolozsvári CFR az Botoșani otthonában játszik. Pályán a Ferencváros is a magyar élvonalban, a külföldi focimeccsek mellett még téli sportok és sznúker a kínálatban.

Székelyudvarhelyi az idei női magyar sakkbajnok

A nőknél a Székelyföldről induló Lázárné Vajda Szidónia diadalmaskodott, a férfiaknál pedig az orosz születésű, de állampolgárságot váltott Dudin Gleb nyerte a 2025-ös magyar sakkbajnokságot.

A csoportkörből a kieséses szakaszba jutna a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Péntektől vasárnapig játsszák a férfi asztalitenisz Európa Kupa második körének mérkőzéseit. A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK Franciaországba utazik, az egyenes kieséses szakaszba való bejutást célozza meg.

A film és Bölöni László Kovásznán és Kézdivásárhelyen

A minden idők legsikeresebb romániai magyar labdarúgójáról szóló Bölöni, az erdélyi legenda című alkotást Kovásznán és Kézdivásárhelyen is bemutatják, a közönségtalálkozóval egybekötött filmvetítésen jelen lesz Bölöni László is.

Éjfélkor mondott le az Országos Sportügynökség elnöke

A közösségi médiában közzétett üzenetben jelentette be lemondását Bogdan Constantin Matei, az Országos Sportügynökség elnöke. A döntés egy kritikus időszakban érte a román sportéletet.

Téli sportok és Konferencia Liga – a csütörtöki sportműsor

Világkupaversenyt rendeznek az alpesi sízőknél, a hódeszkázóknál és a sílövőknél. A labdarúgó Konferencia Liga alapszakaszának újabb fordulóját játsszák, pályán az U Craiova.

Kihirdetés helyett megtámadta az államfő a Novák-törvényt

Az államfő az alkotmánybírósághoz fordult azzal a törvénytervezettel kapcsolatban, amely a romániai sportklubokat kötelezné arra, hogy a következő idénytől kezdődően a hivatalos mérkőzéseken a játékosok legalább 40 százaléka hazai sportoló legyen.

Kupameccsek és sznúker – szerdán a képernyőn

A szerdai kínálatban több sportágban is kupameccsek kerülnek a középpontba, pályára lép a Manchester City, miközben felkészülési mérkőzést játszik a magyar vízilabda-válogatott. A programban sznúker, röplabda, kosárlabda és skót futball is szerepel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!