A negyeddöntőbe jutásért játszanak a magyar és a román asztaliteniszezők

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 30., 12:05 utolsó módosítás: 2021. szeptember 30., 12:13

A magyar és a román női asztalitenisz-válogatott is megnyerte első csoportmérkőzését a kolozsvári Európa-bajnokságon, ahol a román férfi együttes már a második győzelmét is megszerezte. A csütörtöki játéknapon sorsdöntő összecsapásokat játszanak a negyeddöntőbe jutásért.

Ovidiu Ionescu eldöntötte a finnek elleni párharcot Fotó: ETTU/Simion Tataru

A marosvásárhelyi Szőcs Barnedettével felálló román női válogatott hamar lerendezte a Belgium elleni szerdai meccsét, 3–0-ra magabiztosan nyert. Szőcs Bernadette juttatta vezetéshez a csapatot, aki 3–1 arányban győzte le Nathalie Marchettit, majd Elizabeta Samara szintén 3–1-re, Daniela Dodean pedig 3–0-ra múlta felül ellenfelét.

A címvédő Románia csütörtökön 16 órától Olaszországgal mérkőzik meg a továbbjutásért.

A magyar női válogatott ennél nehezebben kerekedett felül Horvátországon, amelyet 3–2-re sikerült legyőznie. A magyarok hiába vezettek 2–0-ra Madarász Dóra és Póta Georgina megnyert meccseivel, mivel Imre Leila elveszítette a maga mérkőzését, akárcsak a másodszor játszó Madarász, de a mindent eldöntő ötödik összecsapáson Pótának sikerült behúznia a győzelmet.

Ezzel esélyük maradt a csoportelsőségre, de ehhez bravúrt kell végrehajtaniuk, ugyancsak csütörtökön 16 órától a legutóbbi döntős Portugáliával találkoznak.

A román férfi együttes a második mérkőzését is megnyerte, Luxemburg után Finnországot is 3–1-re győzte le. Rareș Șipoș és Ovidiu Ionescu behúzták az első két meccset, de aztán a marosvásárhelyi Szőcs Hunor vereséget szenvedett, ezután azonban Ionescu ötszettes meccsen eldöntötte a párharcot.

A csütörtöki játéknapon 19 órától a román játékosok Szlovéniával küzdenek meg a negyeddöntőbe jutásért.