
Csütörtökön a székelyudvarhelyi sportcsarnokban a Bajnokok Ligája csoportkörének C jelű kvartettjében a második játéknap összecsapásait rendezték. A kora délutáni mérkőzés remek csatát hozott, az első meccset a cseh TTC Ostrava nyerte, innen fordított az olasz Carrara, így megszerezte második diadalát, egyben életben tartotta továbbjutási esélyét – a négyesből ugyanis csak a csoportelső jut tovább, a többiek az Európa Kupában folytatják.
Ahogy azt előzetesen várni lehetet, a késő délutáni mérkőzésre sokan voltak kíváncsiak, mintegy ötszáz néző ült a lelátókon, a házigazda a világsztárokkal teletűzdelt TTC Neu-Ulmmal nézett farkasszemet.

A sort György Szilárd indította a világranglista hetedikkel, a tájpeji Lin Yun-Juval. A két balkezes játékos párharca igazán gyors labdameneteket hozott, a székelyföldi asztaliteniszező bár 3–0-ra maradt alul, jól tartotta magát az első két játszmában, 7-re és 8-ra maradt alul.
Sebastian Losónak sem volt könnyebb dolga, ő a ranglista tízedikkel, a német Dimitrij Ovcsarovval csapott össze. A székelyföldiek svéd idegenlégiósa is mindent beleadott, jól szórakozott a közönség, egyben minőségi asztaliteniszt kapott. A papírforma itt sem dőlt meg.

A Hargita megyei klub legfiatalabb játékosa, a 21 éves Sánduly Levente nagy ajándékot kapott edzőjétől, György Istvántól, miután őt nevezte a harmadik számú játékosnak. Neki pedig a Neu-Ulm legjobban rangsorolt – hatodik helyén található –, különleges hatszögű ütővel adogató Truls Möregarddal játszott.
A városi sportcsarnokban jelenlévők biztatásával minden egyes pontot győzelemként élt meg a székelyföldi. Partner volt a túloldalt a svéd sportoló, aki a közönségnek játszott.
Mi, a helyszínen lévők élvezhettük élőben azon sportolók játékát, akiket legközelebb a képernyőkön láthatunk újból Európa- és világbajnokságon, vagy éppen az olimpián.


Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!