Szombaton délután a Nagyszebeni Hermannstadt a labdarúgó élvonal rájátszás alsóházának 13. fordulójában az Academica Clinceni otthonában lépett pályára. A házigazdák keretgonddal küszködtek – több játékosuk sérült vagy eltiltott volt –, csupán öt cserejátékost tudtak nevezni.
Az erdélyiek irányították a meccset, pár ígéretesebb helyzetet követően szerencsés találattal szerezték meg a vezetést: a 34. percben Joalisson volt jókor, jó helyen, közelről vette be a kaput, így 1–0-ra vezettek a szünetben.
A második félidőben az Academica közel volt az egyenlítéshez, egy kapusbravúr akadályozta meg a gólszerzést. Válaszképp Dâlbea fejjel csúsztatott egy beadást a hálóban.
A Hermannstadt az utóbbi hat mérkőzéséből ötöt megnyert, pillanatnyilag feljött a második helyre, az már biztos, hogy a Jászvásári Poli és a Chindia Târgoviște nem tudja megelőzni, így egyenes ágon nem esik ki az 1. Ligából.
Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, alsóház, 13. forduló:
Academica Clinceni–Nagyszebeni Hermannstadt 0–2 (0–1).
Gólszerzők: Jo Santos (34.), Răzvan Dâlbea (61.).
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás, 13. forduló
| 2020. 08. 01., 16:30 | Academica Clinceni | Nagyszebeni Hermannstadt | 0–2 |
| 2020. 08. 01., 19:00 | FC Viitorul | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | 0–3 |
| 2020. 08. 02., 14:00 | Jászvásári Poli | Chindia Târgoviște | 1–0 |
| 2020. 08. 02., 21:30 | FC Voluntari | Bukaresti Dinamo | 1–2 |
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | FC Viitorul | 14 | 6 | 5 | 3 | 25–17 | 43 |
| 2. | Nagyszebeni Hermannstadt | 12 | 6 | 4 | 2 | 18–14 | 35 |
| 3. | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | 13 | 4 | 5 | 4 | 19–17 | 34 |
| 4. | Academica Clinceni | 14 | 7 | 0 | 7 | 14–21 | 32 |
| 5. | FC Voluntari | 14 | 6 | 3 | 5 | 16–12 | 31 |
| 6. | Jászvásári Poli | 14 | 5 | 4 | 5 | 17–17 | 30 |
| 7. | Bukaresti Dinamo | 9 | 2 | 2 | 5 | 8–11 | 25 |
| 8. | Chindia Târgoviște | 12 | 3 | 1 | 8 | 9–17 | 23 |
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az erdélyi magyarok elsöprő többsége Orbán Viktort és a kormánypártokat támogatja – jelentette ki Kelemen Hunor az áprilisi országgyűlési választások kapcsán.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!