Hétfőn folyamatosan rajtolnak el az UTMB különböző kiírásai. Reggel 9 órától már úton is van a PTL kiírására vállalkozó székelyudvarhelyi hármas. Ők a VSK Székelyudvarhely és a Feel Good színeit képviselve a franciaországi Chamonix-ból indultak el, ide is érnek vissza. Közben 300 km-t, 25 ezer méter szintkülönbséget teljesítenek.
A Bartha Bálint, Takács Szabolcs és Nagy Sándor által alkotott trió vasárnap vette át a rajtszámokat, a szervezőbizottság mindent rendben talált a felszerelésükkel kapcsolatosan.
„Nem is tudjuk, hogy mi vár ránk ott a hegyek között. Elsősorban tudni kell, ez nem verseny, itt az a célunk, hogy végig menjünk a Mont Blanc-on. Igazából egy erőltetett gyaloglás lesz, meredekeken kell felmenni, egyenes nem nagyon van a térképen, így szaladni nem igazán fogunk. Vannak szakaszok, ahol turistaösvény sincs. Mászni kell, gleccseren áthaladni” – vezette fel Bartha Bálint a VSK Udvarhely közösségi oldalán mindazt, amire készülnek.
A szervezők a limitet 6 napban és 7 órában állapították meg. A székelyudvarhelyi ultrafutók remélik, hogy ez számukra öt nap alatt összejön. „A szabályok szerint egy kieshet, feladhatja, de egy csapat két emberének be kell érnie a célba, hogy hitelesítsék az eredményt. Sok bennünk a kérdőjel, de tudjuk, hogy szép lesz, sok olyan helyen megyünk el, hogy majd elkápráztat a kilátás. Benne lesz egy 3 200 méteres csúcs is” – tette hozzá a VSK Udvarhely atlétája.
Az UTMB TDS kiírása 150 km hosszú, mintegy 10 ezer méter szintkülönbségű. Ennek a rajtja hétfő éjszaka lesz. A nők versenyébe nevezett a VSK Székelyudvarhely ultrafutója, Fazakas Bíborka.
Ez lesz eddigi karrierje legnehezebb, legkeményebb versenye: „Erre készülök évek óta. Most eljött a pillanat, hogy elinduljak rajta. Tudom is, meg nem is, hogy mi vár rám. 24 órás versenyen voltam, de ennyire keményen, ilyen hosszún még nem” – nyilatkozta a VSK oldalán Bíborka.
Okosan, biztonságosan kell teljesítenie a távot. „A tavalyi eredményeket nézegettem, az élmezőny tagjai 25–26 óra alatt futották le. Hogy miért az elhatározás, hogy az első ötben ott legyek? Azért, mert őket a legvégén felhívják a pódiumra. Versenynek fogom fel, ahol remélem, hogy jól teljesítek majd. Kellően felkészültem, fizikailag jól állok, fejben kell kibírnom” – tette hozzá.
A fiúk haladását ezen, míg Fazakas Bíborka útját ezen a linken lehet követni.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!