A Kommandón és környékén zajló verseny teljes hossza 144 kilométer, amiből 93,20 km lesz a mért versenytáv. A nyitónapon pénteken 10 és 15 óra között tartják a hivatalos edzésnek számító shakedown-t, szombaton reggel 9 órától négy gyorsasági szakasz (59,20 km), vasárnap fél 8-tól újabb négy etap (34 km) vár a versenyzőkre, míg a díjkiosztót vasárnap 15 órára tervezik.
Az idei kovásznai verseny nem számít bele az országos ralibajnokságba, emiatt a 38 benevezett csapat között a tizenhét hazai versenyzői páros mellett tizenöt magyar csapatot, továbbá négy bolgár, egy francia és egy argentin pilótát találunk.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!