A második helyen végezne az élvonalban a sepsiszentgyörgyi asztalitenisz-csapat

Sebestyén Ervin 2024. február 08., 13:59 utolsó módosítás: 2024. március 13., 11:55

A férfi asztalitenisz élvonalbeli csapatbajnokságban lejártak az odavágók, hét fordulót követően a sepsiszentgyörgyi gárda a második helyen áll a tabellán. Oláh-Székely Olivér, a Sepsi-SIC asztalitenisz szakosztályának menedzsere elmondta, hogy a szezon végéig ezt a pozíciót szeretnék megtartani.

Továbbra is folytatná menetelését a Sepsi-SIC. Képünk illusztráció Fotó: Erdély Bálint Előd

A tavaly a bajnokságban harmadikként végeztek, most az őszi szezon jól sikerült a háromszéki csapatnak és egy helyet javított, ráadásul minden esélyük megvan arra, hogy ezt megőrizzék az idény végéig.

„A célunk az, hogy másodikként végezzünk, elégedettek vagyunk az eddig mutatott játékkal és ezzel a csapattal, ami nekünk van.

Reálisan nézve elég nagy esélyünk van arra, hogy ezt a célkitűzésünket teljesítsük, viszont nem szabad elbíznunk magunkat és minden meccsen a legjobb formánkat kell mutatnunk”

– nyilatkozta a Székely Sportnak Oláh-Székely Olivér.

A második helyért folytatott harcban az egyik legfőbb ellenfelük a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK lesz, amely az őszi szezont a harmadik helyen zárta. A két együttes a bajnokságban október közepén csapott össze, akkor a sepsiszentgyörgyi gárda saját közönsége előtt 3–1-es győzelmet aratott, ezzel megszakítva a vendégek négy győztes meccses szériáját.

Fotó: Erdély Bálint Előd

„Hamarosan mennünk kell Székelyudvarhelyre, nagyon fontos mérkőzés lesz és ezt a fiúk is tudják. Mentálisan nagyon sokat segít, hogy itthon győzni tudtunk, de ez egy teljesen más mérkőzés lesz.

Amennyiben 3–2-re kikapunk még akkor is előttük maradnánk a tabellán, mert a szettek aránya számítana, de természetesen győzni megyünk, nyerni akarunk”

– hangsúlyozta a szakosztály menedzsere.

A játékosok teljes erőbedobással készülnek a kihívásokra, február 11-én Sepsiszentgyörgyön játszanak az ötödik pozícióban álló Újszentessel.

„Remekül halad a felkészülés, van egy külön termünk, ami csak az asztaliteniszeseknek szól, így sosincs probléma a helyszínnel, vagy azzal, hogy nincs felszerelésünk. Minden adott ahhoz, hogy a legjobb formába lendüljünk és megmutassuk mire vagyunk képesek” – összegzett Oláh-Székely Olivér.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC asztalitenisz szakosztályának csapata:
Játékosok: Demeter-Gyárfás Lehel, Szántosi Dávid, Moldoveanu-Gașcu Ștefan, Kanabé Szilárd, Dragoș Bujor, Kádár Tibor (edzőjátékos),
Edző: Simon Teodor.