A marosvásárhelyi klub nyolc szakosztállyal működik, a legeredményesebb a birkózás, az úszás és az asztalitenisz, emellett még vívás, gyephoki, röplabda, sporttánc és sakk szerepel a sportágak között. A szakosztályok sportolói március közepén – amikor befejeződött az iskola – azonnal abbahagyták az edzéseket, a klubnál bezártak minden edzőtermet.
Gyarmati Ferenc, az ISK igazgatója elmondta, napirenden van a sportolók egyéni, otthoni felkészülése, ezek amennyiben lehet, folytatódnak. „Mindenkinek edzéstervet adtunk ki, az összes olyan felszerelés, ami mozdítható, a rendelkezésükre áll, ezeken erőgyakorlatokat végezhetnek. A közösségi oldalakon külön csoportokban kapják a feladatokat a versenyzők és különböző mobiltelefonos applikációkon keresztül ellenőrizzük a tevékenységüket. Például, hogy naponta hány lépést tesznek meg és mennyi időt szaladnak.”
A sportvezető kiemelte, amennyiben május végén újrakezdődik a tanítás, az már csoportos tevékenységnek számít, tehát akkor a közös edzéseket is elkezdhetik. Mint ismertette, attól függően, hogy mikor jár le ez a mindenki számára nehéz időszak, utána legalább másfél hónap felkészülési idő szükséges ahhoz, hogy újrainduljanak az országos versenyek.
A sportolók ugyanis jelenleg a teljesítőképességük szerint csak hatvan–hetven százalékban tudnak egyénileg edzéseket végezni.
Fokozatosan kell vállalják a terhelést, hiszen például a birkózók, ha egyből versenyeken vennének részt, komolyan ki lennének téve a sérüléseknek, és egy hónapon belül akár egy teljes csapatnyi sportoló is kidőlhet a sorból.
Gyarmati Ferenc szerint nehéz megmondani azt, hogy mi várható a romániai sportéletben a közeljövőben, de a járvány világszinten gondot okoz, és biztos abban, hogy nagyon lassan sikerül majd újraindítani, illetve felvenni azt az iramot, ami a válság előtt volt. Nyilvánvaló az is, hogy az év második felében sokkal kevesebb anyagi fedezet lesz a sportban, mint amennyi eddig volt, hiszen minden ország kormányának elsőbbséget élvez az egészségügyi felszerelések biztosítása.
A marosvásárhelyi klubigazgató – aki birkózóedző és neves nemzetközi játékvezető is egyben – közölte, mindenki, így az ISK is meg fogja érezni a válságot, jelenleg azonban nem tudja, hogy pontosan milyen nehézségeik lesznek.
Lehet, hogy egy ideig más stratégiát alkalmazunk a klubnál, de konkrétumokat egyelőre nem tudok mondani.” Gyarmati Ferenc kiemelte, abban viszont teljesen biztos, hogy megtalálják a legjobb utat arra, hogy a sportolóiknak továbbra is biztosítani tudják a felkészüléshez szükséges körülményeket, hogy ezután is kiváló eredményeket érjenek el.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!