Hirdetés

A magyarok drámai csatában győzték le az olaszokat

Vogel Soma kiválóan védett
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott 9–9-es döntetlen után ötméteresekkel 15–14-re legyőzte az olasz csapatot a dohai világbajnokság csoportküzdelmeinek szerdai második fordulójában. A román csapat kiütötte ellenfelét.

A magyar csapat a mumusával nézett szembe az Aspire Dome-ban, ugyanis világbajnokságon 2003 óta nem tudta legyőzni az olaszokat, az utolsó öt meccs mérlege egy döntetlen és négy vereség, ebből három az egyenes kieséses szakaszban született. Ugyanakkor januárban a horvátországi Európa-bajnokságon a tornára megfiatalított nemzeti együttes megtörte a 2014-ben indult nyeretlenségét és a csoportkörben öt góllal legyőzte az olaszokat, akik azonban a bronzmeccsen ugyanilyen arányban visszavágtak.

A kontinensviadallal ellentétben ezúttal már a fukuokai világbajnokok nagy részével állt fel a magyar csapat,

Hirdetés

a kerethez csatlakozott betegsége után Varga Dénes, akit erre a meccsre még nem neveztek, mellette a vb-újonc Tátrai Dávid maradt ki.

•  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A ráúszást követően Vogel Soma védte az első olasz lövést, visszaúszás közben pedig emberhátrányba került a rivális, amit a 27. születésnapját kedden ünnepelő Manhercz Krisztián használt ki. Az ellenfél gyorsan egyenlített, a Ferencvárost erősítő Edoardo Di Somma fórban lőtte ki rossz kéz oldalról a kapu jobb oldalát. Támadásban mindkét gárda elakadt, hátul Vogel védett kétszer hátrányban, majd Fekete Gergő szerzett labdát, elöl viszont az Eb-n az olaszok ellen parádézó Nagy Ádám kétszer is célt tévesztett, majd Német Toni nem tudta befejezni a fórt.

A percekig tartó gólcsendjét mindkét gárda egy-egy szépen végigjátszott emberelőnnyel törte meg, magyar részről Vigvári Vince volt a befejező. Az olaszok három másodperccel a dudaszó előtt emberelőnyben támadhattak még a vezetésért, de Vámos Márton egy óriási, már-már „kosaras sapkával” blokkolta a lövést és mutatott ki a közönségnek diadalittasan (2–2).

•  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A második negyedben több mint öt percet kellett várni az első gólra – addig elképesztő párharcokat vívtak egymással a játékosok és mindkét oldalon kimaradt két fór –, ekkor Zalánkiról állították ki őrzőjét, ő pedig bebombázta a szabaddobást.

Újabb magyar előny következett, ezt Fekete középről zúdította a jobb alsó sarokba, ezzel először alakult ki kétgólos különbség. Ez nem tartott sokáig, az olaszok bő egy perc alatt egyenlítettek, előbb fórból, majd egy kontra után végigvitt létszámfölényből találtak be (4–4).

A fordulást követően megint percekig küzdöttek egymással gól nélkül a felek, Vámosnak volt egy csodaszép labdaszerzése, amire talpra ugrott a közönség. Végül az olaszok mozdultak el a holtpontról a csapatkapitány Francesco Di Fulvio remek kapásgóljával. A magyarok Nagy révén egyenlíthettek volna, de közeli lövését hárította Marco Del Lungo, a kipattanó pedig tökéletes indítás volt Di Fulviónak, aki Vogelt elsüllyesztve értékesítette a ziccert. A majd egy teljes negyeden át tartó magyar gólcsendet Manhercz törte meg egy szemtelenül és vártalanul elengedett lövéssel. Magyar fór következett, Varga Zsolt pedig időt kért, a figura végén viszont Nagy csúnyán fölé lőtt, az olaszok ezt megbüntették lefordulásból. A magyar csapat Vigvárinak köszönhetően fórból kapaszkodott, majd hősiesen kivédekezett egy emberhátrányt, a lefordulásból pedig Vámos egyedül indulhatott meg és nagy erővel Del Lungo feje fölött a hálóba bombázott (7–7).

A kétszeres világbajnok balkezesnek emlékezetesre sikerült a 300. válogatottban szerzett gólja.

Mindkét oldalon kihagyott lehetőségekkel indult a záró nyolc perc, majd az olasz fór megjátszása előtt Alessandro Campagna kért időt: a figura végén Vogel védett, de a kipattanó visszakerült Di Fulvióhoz, aki nem hibázott. A magyar előny kimaradt, az olasz viszont bement, így kevesebb mint négy perccel a vége előtt újra kettő lett a különbség.

Kilencven másodperccel a vége előtt a csapatkapitány Jansik Szilárd emberelőnyből szépített, majd 17 másodperccel később Vámos labdaszerzése után Zalánki ziccerből egyenlített. Az olaszok húsz másodperccel a dudaszó előtt labdát szereztek, Campagna megint időt kért, de az utolsó lövést Vogel „lenyelte”, így jöhettek az ötméteresek.

•  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Di Somma rögtön mellé lőtt, Vámost nem hibázott, majd Vogel védett, Manhercz pedig magabiztos volt. Következett Echenique és Zalánki, mindketten kiválóan lőttek, Nicholas Presciutti Vogel feje lőtt a hálóba, Jansik viszont fölé pattintott. Az olaszoktól Giacomo Cannella lövésébe csak beleérni tudott Vogel, a túloldalon viszont Angyal Dániel lövését hárította Del Lungo. A kör újraindult, Di Somma ezúttal már nem rontott, ahogyan Vámos sem. Renzuto másodszor már túljárt Vogel eszén, Manhercz pedig újra higgadt volt. Echenique lövését Vogel védte, Zalánki pedig lezárta a nagyszerű párharcot.

Varga Zsolt együttese, amely a románok felett aratott sikerrel kezdte a viadalt, újabb diadalával szinte biztosan csoportelsőként zár majd, így ha a papírformának megfelelően pénteken felülmúlja Kazahsztánt, akkor közvetlenül a negyeddöntőbe jut.

A magyarok megszakították rossz sorozatukat az olaszokkal szemben, akiket világbajnokságon ezt megelőzően legutóbb 2003-ban a barcelonai döntőben győztek le.

Románia kiütéses, 25–3-as sikert aratott Kazahsztán felett, és ezzel továbbjutott az egyenes kiesési szakaszba.

Vízilabda férfi torna, csoportkör, 2. forduló, D csoport:
Magyarország–Olaszország 15–14 (2–2, 2–2 3–3, 2–2, 6–5) – ötméteresekkel
gólszerzők: Manhercz, Vigvári Vi., Zalánki 2-2, Fekete, Vámos, Jansik Sz. 1-1, illetve Di Fulvio 3, Echenique 2, Di Somma, Velotto, Marziali, Fondelli 1-1

Kazahsztán–Románia 3–25 (1–7, 1–6, 0–5, 1–7)

A csoport állása
: 1. Magyarország 5 pont, 2. Olaszország 4, 3. Románia 3, 4. Kazahsztán 0.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Mi lesz veled, székely foci? Szondy és Diószegi tiszta vizet öntött a pohárba

A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.

Ezúttal sem bírtak egymással, újra ráadásban döntött a GYHK és a Corona

Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.

Székelyhon

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

`
Krónika

Nagyváradi premontrei-ügy: mise közben érkezett a végrehajtó, drámai órák a templomban

Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.

Krónika

„Nem kell hamut szórnom a fejemre”. Kelemen Hunor a Tisza és az RMDSZ viszonyáról, a magyar–magyar kapcsolatokról

Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

Kulcsmeccset játszik a Sepsi OSK, kialakul az elődöntő a Bajnokok Ligájában – szerdán a tévében

A 2. Ligában legfőbb kihívójával meccsel a Sepsi OSK, folytatódik az U18-as hokivébé Kézdivásárhelyen, este rendezik az utolsó két visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Nem jutott döntőbe, mégis éremmel zárta a szezont a Sepsi-SIC

Bronzéremmel zárta a 2025–2026-os idényt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az asztalitenisz Szuperligában, miután az elődöntőben alulmaradt a többszörös bajnok Bukaresti Steaua ellen.

Szuperrangadók a BL-ben, pályán a Székelyudvarhelyi VSK – a keddi sportműsor

Tenisszel indul, majd csapatsportokkal folytatódik a keddi kínálat. Pályán a Székelyudvarhelyi VSK, a Bajnokok Ligájában pedig eldől, mely csapatok jutnak elsőként az elődöntőbe.

Behúzta mind a négy kategóriagyőzelmet Brüsszelben a Góbék Teqball Team

Folytatódott a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team sportolóinak sikersorozata a szezon első felében. Az elmúlt hétvégén minden kategóriában diadalmaskodtak a brüsszeli viadalon.

A sereghajtónál az FK Csíkszereda, ifi hokivébé, Erste Liga-döntő, kézirangadó – a hétfői sportműsor

Idegenben lép pályára a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában az FK Csíkszereda, a második játéknak következik Kézdivásárhelyen az U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokságon, a harmadik felvonás jön a GYHK–Corona összecsapáson.

Elrajtol a kézdivásárhelyi hokivébé – vasárnap a tévében

Mindhárom párharcot élőben lehet követni a képernyőn a Kézdivásárhelyen kezdődő U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapján, a házigazda Románia az esti programban Nagy-Britannia ellen játszik.

Sepsiszentgyörgyre a Steaua látogat, sok focimeccs, pályán a magyar női kéziválogatott – a szombati sportműsor

Fontos találkozó előtt a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. Egymást érik a meccsek.

Székely sikerek a hazai jégen: Csíkszeredában rendezték az országos bajnokságot

A Vákár Lajos Műjégpálya adott otthont idén a romániai rövidpályás gyorskorcsolya országos bajnokságnak, amelyet a Csíkszeredai Sportklub szervezett. A viadalon az ország legjobb versenyzői több korosztályban és különböző távokon mérték össze tudásukat.

Labdarúgás, minden mennyiségben – a pénteki sportműsor

Tenisszel indul a pénteki kínálat, ám kora délutántól már a labdarúgás kerül főszerepbe: pályán a topligák csapatai, miközben a román másodosztályban és az élvonalban is folytatódnak a küzdelmek.

A svéd asztalitenisz ifiválogatottal edzőtáborozik a székelyudvarhelyi csapat

Egy hétig Székelyudvarhelyre érkezett a svéd U13-as és U15-ös fiú asztalitenisz-válogatott, a helyi ISK hasonló korosztályú együttesével tartanak közös edzéseket.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!