A magyar röpisek is ott lesznek a román társrendezésű női Eb-n

MTI 2021. május 14., 23:51 utolsó módosítás: 2021. május 14., 23:52

A magyar válogatott 3–0-ra legyőzte az izraeli csapatot pénteken a női röplabda Európa-bajnoki selejtezősorozat E csoportjának negyedik fordulójában a budapesti Ludovika Arénában, ezzel kijutott a kontinenstornára, amelynek Románia az egyik házigazdája.

Veretlenek maradtak, kiharcolták az Eb-részvételt Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A kvalifikációban továbbra is veretlen magyarok sorozatban negyedik, összességében pedig 18. kontinenstornájukra készülhetnek, sikerükkel a franciákat is „kivitték” az Európa-bajnokságra, melyre minden csoportból az első két helyezett utazhat.

A szerb, horvát, román, bolgár közös rendezésű Eb augusztus 18-án kezdődik, a csoportok sorsolását jövő csütörtökön rendezik a finálénak otthon adó Belgrádban. Az Eb romániai mérkőzéseinek a kolozsvári BT Aréna lesz a helyszíne.

A magyarok lengyel szövetségi kapitánya, Jakub Gluszak ismét azoknak szavazott bizalmat a kezdőhatosban, akik az egy héttel korábbi, franciaországi tornán 3–0-ra legyőzték a riválist.

Megilletődötten kezdtek a házigazdák, akik közül sokan több mint egy év után először játszottak nézők előtt: a Ludovika Arénában mintegy 250-en figyelték, amint 0–4 után nem sokkal már 10–10-et mutatott az eredményjelző. Az izraeliek csak három pontot érő győzelemmel tudták volna életben tartani továbbjutási reményeiket, Török Kata támadásaival azonban 13–11-nél már kettővel vezetett a hazai csapat, amely egyre precízebben röplabdázott, így 27 perc után előnybe került.

Idegesen kezdtek, de aztán belelendültek a játékba a magyar lányok Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
A második játszmában a Németországból Törökországba szerződő csapatkapitány, Szakmáry Gréta, valamint a Bundesligában szereplő Pallag Ágnes pontjaival az elejétől fogva a magyarok vezettek, és előnyüket folyamatosan növelve magabiztosan kerültek egy szettre az újabb Európa-bajnoki részvételtől.

A harmadik felvonásra sem változott jelentősen a mérkőzés képe, a magyarok irányítottak, a vendégek pedig elsősorban akkor tudtak közelebb kerülni, amikor a hazai játékosok hibáztak. A találkozó végkimenetele nem volt kérdéses, a házigazda együttes röplabdázói 77 perc után ünnepelhették az Európa-bajnoki kijutást.

A mérkőzés legeredményesebbje Szakmáry volt 13 ponttal.

Jakub Gluszak szövetségi kapitány kijelentette, a fő célt, azaz az Eb-részvétel kiharcolását teljesítette a csapat, ami annak fényében különösen szép eredmény, hogy nem volt túl sok idejük a közös munkára.

Sok mindenben kell még fejlődnünk, egyelőre csak az alapokra volt időnk, de a négy győzelmet nem kell megmagyarázni.

Büszke vagyok a lányokra, mert nagyon fiatal csapatunk van, az előző Eb-ről mindössze ketten maradtak a kezdőjátékosok közül” – fogalmazott Gluszak.

A lengyel szakember elmondta, a játékosok nagy részének alig van nemzetközi tapasztalata, ezért is fontosak a mostani mérkőzések.

„Most és a nyár további részében is hasznos tapasztalatokat gyűjthetnek a lányok, akik bizonyították nekem, készen állnak az ilyen szintű mérkőzésekre is. Az Európa-bajnokságon igazi világsztárok ellen szerepelhetnek majd, ami mindenkinek nagy kaland lesz, ott majd testközelből megtapasztalhatják, kemény munkával hova juthatnak el” – zárta a szövetségi kapitány.

Európa-bajnoki selejtező, nők, 4. forduló,
E csoport, Ludovika Aréna:
Magyarország–Izrael 3–0 (19, 16, 16)
a legjobb pontszerzők: Szakmáry 13, Török, Pallag 12-12, illetve Malik 11
Korábban: Franciaország–Dánia 3–0 (21, 23, 17)
A csoport állása: 1. Magyarország 11 pont, 2. Franciaország 10, 3. Izrael 3, 4. Dánia 0
Szombaton játsszák: Franciaország–Izrael 17.00 Dánia-Magyarország 20.00
Vasárnap játsszák: Franciaország–Magyarország 17.00 Izrael–Dánia 20.00
Korábbi eredmények: Magyarország–Dánia 3–0 (18, 20, 13), Franciaország–Izrael 3–0 (16, 19, 14), Magyarország–Franciaország 3–2 (24, -14, -19, 23, 12) Izrael–Dánia 3–0 (19, 16, 16), Magyarország–Izrael 3–0 (18, 14, 12), Franciaország–Dánia 3–0 (18, 15, 16)