Az idei szezon egyik legfontosabb viadalának ad otthont a magyar főváros, ezen belül a Fáy utcai Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok (Vasas), ahol csütörtöktől vasárnapig világ- és Európa-bajnokokkal teletűzdelt mezőnnyel zajlik az esemény.
Ebben az évben Budapesten zárul a World Series sorozat, amelynek hatodik állomásán három kategóriában, női és férfi párosban, valamint vegyes párosban küzd meg három kontinens 20 nemzetének 107 sportolója a 30 000 dolláros összdíjazásért.
A Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team csapatát hat játékos képviseli, a világelső és az idényben bombaformában játszó Györgydeák Apor mellett asztalhoz áll a lengyel igazolás, Marek Pokwap, továbbá Barabási Kinga, Ilyés Szabolcs és két fiatal tehetség, Lakatos Kriszta és Gergely Péter.
Férfi párosban Györgydeák Apor az egyéniben négyszeres világbajnok, magyarországi Blázsovics Ádámmal az egyik nagy esélyes a tornagyőzelemre.
Ilyés Szabolcs játékostársa a lengyel Stefan Orlowski lesz, míg Gergely Péter a magyarországi Hercegfi Mátéval alkot egy csapatot.
Rajtuk kívül a marosvásárhelyi klub párosa, Szilágyi Arnold és Kristály Hunor is érdekelt lesz ebben a kategóriában.
A női párosoknál Barabási Kinga a moldovai Viorica Tonu, míg Lakatos Kriszta a szerb Maja Umicevic oldalán játszik.
Vegyesben Györgydeák Apor és Barabási Kinga a legfényesebb éremért versenyeznek.
Mellettük Ilyés Szabolcs és Lakatos Kriszta is pályára lép a Góbék színeiben.
A marosvásárhelyi klub játékosai közül Kristály Hunor társa Viorica Tonu, míg Szilágyi Arnoldé Maja Umicevic lesz.
A torna programja szerint csütörtökön a vegyes párosok, pénteken a férfi, szombaton a női párosok csoportmérkőzéseit és az egyenes kieséses szakasz küzdelmeit bonyolítják le, míg a döntőket mindhárom kategória esetében vasárnap rendezik.
A mérkőzések élőben követhetők a Teqball YouTube-csatornáján a TEQ TV-n ezen a linken keresztül.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!