A Kereszteq (Székelykeresztúri Egyesülés) teqballosai tavaly is részt vettek a magyar bajnokság egyik fordulóján, amelyen rengeteg tapasztalatot szereztek, de idén mindhárom állomáson szeretnénk ott lenni. A két fiatal sportoló, Nyárádi Ádám és Sinka-Király Bence az amatőr kategóriában indult, nekik ez volt életük első hivatalos versenye.
Idén az utánpótlás bajnokságban a korosztályuknak megfelelő versenyszámban bizonyíthatnak, egyéniben és párosban lesznek érdekeltek. Az amatőr kategóriában Jánosi Ábel és Szilveszter Attila indul, akik szintén az egyéni és a páros versenyben mérik össze tudásukat a magyarországi ellenfelekkel.
„Köszönettel tartozom a Magyar Teqball Szövetségnek, hogy megadták ezt a lehetőséget nekünk, mivel az utánpótlás bajnokságba csak magyarországi címmel rendelkező személyek jelentkezhettek. Elsőre megértették a kérésem, így sikerült nevezni a játékosainkat. Tudjuk, hogy nem lesz könnyű dolguk, ismerve a magyar teqball színvonalát. De, úgy gondolom, hogy különösen az elmúlt évben fejlődtek annyit, hogy derekasan helyt álljanak” – nyilatkozta a klub közösségi oldalán Sinka-Király Levente, a Kereszteq csapatvezetője.
A Csomafalvi Hiúz Sportegyesület, a CSHSE sportolói első alkalommal szerepelnek a magyar bajnokságban, Kedves Hunor, Köllő Csaba és Baróti Blanka az amatőr kategóriában egyéniben és párosban is asztalhoz állnak.
Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.
A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!