Díjugratás és fogathajtás jelentette az esemény sportos részét, ahol színvonalas versengést láthattak a nézők annak ellenére is, hogy az eső megnehezítette a lovasok, hajtók dolgát.
Nem tartozik a klasszikus sportágak közé, de a vetélkedést legalább ennyire komolyan vették a szekeresek, akik szintén összemérték maguk és lovaik képességeit. Humorosabb, erő- és ügyességi próbákban is megmérettek a résztvevők, vidámságot varázsolva a ditrói focipályára, a szünetekben pedig szintén a lovas hagyományokat idéző népdalok is elhangzottak.
Díjugratás, 70 cm magas akadályok: 1. Fejér Orsolya, 2. Kántor Boróka, 3. Dobos Réka.
Díjugratás, 90 cm: 1. Katona Brigitta, 2. Petréd Gáspár 3. Joó Vanda.
Fogathajtás: 1. Dobandi István, 2. André Ábel, 3. Bajkó Tibor.
A szekeresek versenyét BB Kupának nevezték, az elnevezést a néhai Bajkó Bálintról kapta, aki a Ditrói Lovasnap megálmodójának és fő szervezőjének, Bajkó Tibornak az édesapja volt, a fődíjat pedig a Krigel SK ajánlotta fel. Az első díjat itt Csibi László vehette át, megelőzve Szászgáspár Attilát és Bíró Attilát.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
1920. június 4-én írták alá a versailles-i Grand Trianon kastélyban azt a békeszerződést, amely alapjaiban formálta át Magyarország sorsát. A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Köő Artúr történészt, Trianon-kutatót kérdeztük.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!