A Budapesten megrendezett rangos viadalon a gyulakuti származású sportoló szabadfogásban, a 74 kg-os súlycsoportban versenyzett.
Az első mérkőzésén a nyolcaddöntőben egy kanadai, majd a negyeddöntőben egy georgiai birkózót győzött le. Aztán a legjobb négy között 5–0-s vereséget szenvedett az azeri Nurkozha Kaipanovtól.
A bronzmérkőzésen Fazakas Csaba és Gyarmati Ferenc tanítványa hatalmasat küzdve, az utolsó másodpercben fordítva 8–7-re nyert a korábbi Ázsia-bajnok, dél-koreai Byungmin Gong ellen, ezzel megszerezte a bronzérmet.
Biró Krisztán győztes bronzcsatáját erre a linkre kattintva lehet megnézni.
Az aranyérmet a magyar színekben versenyző, dagesztáni orosz származású Murad Kuramagomedov nyerte, aki a döntőben legyőzte Biró Krisztián elődöntős ellenfelét.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!