Négy nap alatt hét mérkőzést játszik az ISK-SZAK, az őszi idényt követően a hatodik helyről várja az izvorani-i tornát. „Két ponttal vagyunk lemaradva a playofftól, ezt kéne most behoznunk. Próbálunk ismét bejutni az első négy közé, ehhez kell nyernünk öt meccset, le kell győznünk a mögöttünk lévő Buzăut és Craiovát, az előttünk álló Konstancát, míg az elsők közül, a Sepsiszentgyörgy, Steaua, Mioveni és Câmpulung négyesből legalább kettőt. Tehát matematikailag adott az esély arra, hogy elérjük a célunkat.
Sok minden függ a pillanatnyi formától, ez volt ősszel is, amikor több meccsen is hajszállal maradtunk alul.
– vezette fel a versenyt György István, az ISK-SZAK edző-játékosa. A Szuperliga tavaszi tornáján – akárcsak ősszel – György Szilárd, Sebastian Loso és Lucian Munteanu alkotja majd az ISK-SZAK csapatát.
Az élvonalbeli szereplés nem befolyásolja a csapat európai kupaszerepelését, a korábbi években elért eredményeknek köszönhetően már be van biztosítva, az, hogy hol indulnak majd a 2022–23-as évadban, csak a későbbiekben derül ki – emelte ki György István.
Addig is rengeteg megmérettetés vár az udvarhelyi asztaliteniszezőkre. Áprilisban következik a Szuperliga rájátszása a felső- vagy alsóházban, az ISK-SZAK második csapata pedig osztályozót játszik az A divízióba (másodosztály) a Bukaresti TTT-vel. A Tamás Szabolcs, Sánduly Levente és Jenei Barnabás alkotta együttes közel száz százalékot nyújtott a két B divíziós tornán, hasonló teljesítményt várnak tőlük a selejtezőn is. Az U12-es korosztályban pedig az összes nagy tornának Székelyudvarhely lesz a házigazdája: május 6–8. között a csapatbajnokságot, május 20–22. között az egyéni döntőt, június 10–12. között a Román Kupát, míg június végén a Top 16-ot rendezik a városi sportcsarnokban.
Európában is talpon áll az ISK-SZAK, a harmadik számú kupakiírásban, az újonnan létrehozott Europe Trophyban az egyik csoport házigazdája lesz május 27–29. között. A háborús helyzet miatt az oroszokat kizárták, míg az ukránok visszaléptek (az udvarhelyiek csoportjából az ukrán SCC Szumi), emiatt módosult a csoportok összetétele. Így a G jelű négyesből trió lett, a szerb STK Semerinnel és az északmacedón TTC Mladost Prileppel csapnak össze majd. Az első helyezett jut tovább a döntő tornára.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!