A Kövesdomb trófeáért versenyeztek az íjászok Csíkszentkirályon

Dobos László 2024. szeptember 23., 17:40 utolsó módosítás: 2024. szeptember 23., 17:43

Közel száz versenyző vett részt hétvégén Csíkszentkirályon a második alkalommal megszervezett, a Kövesdomb trófeáért kiírt 3D-s íjászversenyen.

Az időjárás az íjászokkal tartott, remek versenyt rendezhettek Csíkszentkirályon Fotó: Szirtisas Íjász Sportklub

Idén másodikszor rendezte meg a Szirtisas Íjász Sportklub Csíkszentkirályon a Kövesdomb trófeáért kiírt 3D-s íjászversenyt, amelyen 90 versenyző indult különböző romániai kluboktól.

A Szirtisas Íjász Sportklub kilenc éve alakult Sóvidéken, Alsósófalván, de két évvel ezelőtt létrehozták a csíki csoportját is Csíkszentkirályon, melynek jelenleg 30 leigazolt tagja van a csíki településekről. Hetente kétszer, hétfőn és pénteken vannak az edzések, nyáron a szabadban, télen pedig a sportcsarnokban, ahova szívesen várják a sportág iránt érdeklődő gyermekeket és felnőtteket.

•  Fotó: Szirtisas Íjász Sportklub
Fotó: Szirtisas Íjász Sportklub

„Ugyan csak két éve kezdték el a hivatalos edzéseket, de a csíki íjászok máris felküzdötték magukat a romániai hagyományos gyalogos íjászat felső mezőnyébe, a sportolók az országos versenyeken is folyamatosan a dobogón végeznek. Idén szeptemberig 27 romániai és két külföldi versenyen vettek részt, ahol 47 arany-, 39 ezüst- és 36 bronzérmet szereztek. Ki kell emelni az idei 3D HDH-IAA világbajnokságot, amelyet az ausztriai Moosburban rendeztek meg, ahol

öt csíki íjász indult, a négy felnőtt a középmezőny első felében végzett, de Bors Bence a kadet korosztályban világbajnoki címet szerzett”

– mondta el a Székely Sportnak Russu-Bors Tibor, a szentkirályi vetélkedő főszervezője.

Csíkszentkirályon, a hétvégi versenyen a reggeli regisztrációt követően a megnyitón Lukács Zoltán, a Szirtisas Sportklub elnöke és Székely Ernő, Csíkszentkirály polgármestere köszöntötte a versenyzőket, majd Russu-Bors Tibor, a csíki csoport vezetőjének technikai eligazítása után az indulókat egy új, közel egy kilométer hosszú versenypálya várta a közeli erdőben, ahol a környezet és a kellemes időjárás tökéletes volt a versenyhez.

„Örömíjász verseny volt, de a pálya nem volt könnyű, 24 darab 3D-s állatcélt kellett eltalálni, célonként két lövéssel. Kihívást jelentett a vízszintestől hol le-, hol felfelé elhelyezett cél, valamint a 30 méteres távolság is.

De élvezetes volt a résztvevők számára, a visszajelzések alapján jó verseny volt, és máris sokan jelezték, hogy jövőben is eljönnek Csíkszentkirályra”

– nyilatkozta a főszervező.

Számos arany-, ezüst- és bronzérmet osztottak ki a versenyzők között, ugyanakkor idén is három íjász elnyerte a Kövesdomb trófeát, kategóriánként a legnagyobb pontszámok alapján: Ignácz Zsolt István (barebow kategória), Bors Zoltán (BHR kategória), Valentin Tudora (tradicionális íjászat kategória).

A csíkszentkirályi verseny után nincs sok idejük pihenésre az íjászoknak, szeptember végén két bajnokság is lesz: a Román Íjász-szövetség (FRTA) égisze alatt Máréfalván a 3D-s országos bajnokság zajlik majd, a Romániai Hagyományos Íjász-szövetség (FRAI) szervezésében szintén 3D-s országos bajnokságot tartanak a Beszterce melletti Füge-fürdőn (Băile Figa).