Hirdetés

A konzolokkal megvívott Szuperliga, a Sepsi OSK is ott a virtuális focibajnokságban

Hétvégén rajtol az eSzuperliga első hivatalos idénye
Fotó: esuperliga.live

2024. október 17., 14:23

A román élvonal mérkőzéseivel egy időben játsszák a meccseket az e-sport legjobbjai. Először rendeznek Romániában virtuális labdarúgó-bajnokságot, azaz eSzuperligát.

2024. október 17., 14:23

Az eSzuperliga a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF), valamint a bajnokságban szereplő klubok támogatását élvezi. Így a 2024–2025-ös szezonban a román labdarúgó Szuperligában játszó 16 csapat ebben, a virtuális megmérettetésben is jelen lesz.

Hirdetés

Minden klubnak lesz egy fő- és egy tartalékjátékosból álló esportcsapata, akik a 15 állomásos bajnokságban 25 mérkőzést játszanak majd az EA FC 25 összecsapásain, a találkozókra a Szuperliga stadionjaiban, vagy ezek szomszédságában kerül sor. A szurkolók a pályán és a virtuális mérkőzéseken is átélhetik a futball izgalmait.

Az első szakasz, az előselejtező már lejárt, kialakult az a 16 játékos, aki képviseli a Szuperligában szereplő együtteseket a virtuális bajnokságban.

Következik alapszakasz, azaz a bajnokság. Mindenki mindenkivel játszik egyszer, azaz 15 fordulón keresztül gyűjtik a pontokat. Minden egyes mérkőzés megnyeréséért pénzjutalom jár, ahogy a legvégén a rangsor dönti el, hogy ki mekkora összeget tehet zsebre.

A eSzuperliga összdíjazása 130 000 euró.

•  Fotó: esuperliga.live Galéria

Fotó: esuperliga.live

Október 20-án Craiova lesz a legtehetségesebb EA SPORTS FC 25 játékosok találkozóhelye Romániában, itt debütál az eSzuperliga alapszakasz, az első virtuális futballverseny, amely hivatalosan a labdarúgó Szuperligához kapcsolódik.

Az eseményre a craiovai sportcsarnokban kerül sor, közvetlenül az Universitatea Craiova és az FC Botoșani közötti labdarúgó-mérkőzés előtt. Ez egy olyan szezon kezdetét jelzi, amely a romániai esport terület teljes átalakulását ígéri.

Természetesen ott van a mezőnyben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is, a háromszéki klubot a virtuális focibajnokságban Valentin Bîrleanu irányítja, az első fordulóban pedig az Unirea Sloboziával csapnak össze.

A mérkőzéseket PlayStation 5 konzolon játsszák, mindegyik 20 percig tart, a meccsek között 5 perces szünettel. Minden eSzuperliga-mérkőzés élőben kerül lejátszásra, a szurkolók számára díjtalan a belépés.

A második forduló helyszíne Nagyszeben lesz, az időpont pedig október 26. Az eSzuperliga szezon 2025 tavaszáig tart.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

Drámai döntetlen: a hosszabbításban, véleményes büntető miatt bukta el a győzelmet a Sepsi OSK

Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.

Székelyhon

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

`
Krónika

Nagyváradi premontrei-ügy: mise közben érkezett a végrehajtó, drámai órák a templomban

Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.

Krónika

George Simion válaszolt Magyar Péternek: „nem táncoltam a néped sírjain”

„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.

Főtér

Csirkefogónak nevezte Hargita megyei párttársát az AUR-os Dan Tanasă, kapta is a sallert – hírmix

Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.

Ez is érdekelheti

A módosításokkal még színvonalasabbá tennék a Hargita Ralit

Jelentős változtatásokkal rendezik meg idén április 24–26. között a Hargita Ralit Székelyudvarhelyen és környékén. A népszerű verseny új nevet kapott és a helyszínek is megváltoztak. Mindezekről Ferencz Csaba főszervezővel beszélgettünk.

Bajnokot avathatnak az Erste Ligában, megismerjük az elődöntősöket az európai kupákban

Lezárulhat a jégkorong Erste Liga döntője, csütörtökön este a Gyergyói Hoki Klub győzelem esetén megvédheti címét a Brassói Corona otthonában. A labdarúgó Európa Ligában és a Konferencia Ligában a negyeddöntők visszavágóit rendezik.

Hosszabbításos hokidrámák, sorsdöntő focimeccsek és vébéláz Kézdin – Helyzetbe hozunk!

Az Erste Liga döntője elképesztő izgalmakat hoz, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK számára is kulcsfontosságú mérkőzések várnak. A Helyzetbe hozunk! legújabb részében a Szabó Előd a Székely Sport munkatársával, Dobos Lászlóval elemzi a történteket.

Kulcsmeccset játszik a Sepsi OSK, kialakul az elődöntő a Bajnokok Ligájában – szerdán a tévében

A 2. Ligában legfőbb kihívójával meccsel a Sepsi OSK, folytatódik az U18-as hokivébé Kézdivásárhelyen, este rendezik az utolsó két visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Nem jutott döntőbe, mégis éremmel zárta a szezont a Sepsi-SIC

Bronzéremmel zárta a 2025–2026-os idényt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az asztalitenisz Szuperligában, miután az elődöntőben alulmaradt a többszörös bajnok Bukaresti Steaua ellen.

Szuperrangadók a BL-ben, pályán a Székelyudvarhelyi VSK – a keddi sportműsor

Tenisszel indul, majd csapatsportokkal folytatódik a keddi kínálat. Pályán a Székelyudvarhelyi VSK, a Bajnokok Ligájában pedig eldől, mely csapatok jutnak elsőként az elődöntőbe.

Behúzta mind a négy kategóriagyőzelmet Brüsszelben a Góbék Teqball Team

Folytatódott a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team sportolóinak sikersorozata a szezon első felében. Az elmúlt hétvégén minden kategóriában diadalmaskodtak a brüsszeli viadalon.

A sereghajtónál az FK Csíkszereda, ifi hokivébé, Erste Liga-döntő, kézirangadó – a hétfői sportműsor

Idegenben lép pályára a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában az FK Csíkszereda, a második játéknak következik Kézdivásárhelyen az U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokságon, a harmadik felvonás jön a GYHK–Corona összecsapáson.

Elrajtol a kézdivásárhelyi hokivébé – vasárnap a tévében

Mindhárom párharcot élőben lehet követni a képernyőn a Kézdivásárhelyen kezdődő U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapján, a házigazda Románia az esti programban Nagy-Britannia ellen játszik.

Sepsiszentgyörgyre a Steaua látogat, sok focimeccs, pályán a magyar női kéziválogatott – a szombati sportműsor

Fontos találkozó előtt a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. Egymást érik a meccsek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!