Hirdetés

A kihívás adott a pilótáknak, rajt előtt a Winter Rally Kovászna

Ideális körülmények között tudják lebonyolítani a megmérettetést
Fotó: Facebook/Winter Rally Covasna

Ezen a hétvégén rendezik a Winter Rally Kovászna idei kiadását, amely a tizennyolcadik lesz a sorban. A főszervező tájékoztatása szerint több mint negyven versenyzőt várnak és ideális körülmények között tudják lebonyolítani a megmérettetést.

2025. február 05., 21:16

Immár hagyományossá vált, hogy az év elején erős hazai és külföldi pilóták részvételével Kovászna és Kommandó környékén kezdődik el a raliszezon. A Winter Rally Kovászna sajátossága, hogy nagyrészt erdei utakon zajlik a verseny, a havas és jeges út komoly kihívást jelent a versenyzőknek.

Hirdetés

Simon Árpád főszervező, a Székely Sport érdeklődésére elmondta, minden évben igyekeznek új gyorsasági szakaszokat kialakítani, és olyan programot elkészíteni, ami megfeleljen a versenyzőknek, hiszen az a lényeg, hogy minden szempontból tökéletes versenykörülményeket tudjanak biztosítani számukra.

Kiemelte, hogy a különleges megmérettetésre meghívásos alapon érkeznek a pilóták, azaz a benevezés nem elérhető mindenki számára.

A résztvevők ugyanis meg kell feleljenek bizonyos feltételeknek, ami nemcsak az autókra, hanem a felkészülésükre is vonatkozik.

•  Fotó: Facebook/Winter Rally Covasna Galéria

Fotó: Facebook/Winter Rally Covasna

A pénteken és szombaton zajló viadalra több mint negyven versenyzőt várnak, a mezőny majdnem fele külföldi. A két napon összesen 99,91 kilométer gyorsasági szakaszt teljesítenek, pénteken egy, szombaton pedig hat etap szerepel a programban, valamint a verseny egyik fénypontja a szombat esti városi szuperspeciális Kovászna város főterén, amelyet a tervek szerint az Eurosport Facebook-oldalán élőben közvetítenek.

Megtudtuk, hogy mivel ezekben a napokban tartós hideg van és havazott, a körülmények megfelelők és a pályák tökéletesek. Simon Árpád megjegyezte, hogy

a városi gyors kivételével a pilóták csak szöges gumikkal versenyezhetnek, mert ez biztonságosabb, mint a téli gumi, főleg a mostani időjárási feltételek mellett, mert jeges az út, ami azonban ideális a versenynek.

A főszervező céljának tekinti, hogy a versenyzők legyenek megelégedve a körülményekkel és a pályával, igazi kihívás legyen számukra, valamint szeressék meg a versenyt és visszajöjjenek a következő években is.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Keresztúri címvédés a Hargita megyei kupadöntőben

A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.

Elefántcsontpart felrúgta a papírformát, gólzáport rendeztek a svédek

Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.

Székelyhon

Gazdát cserélt a csíkszeredai bevásárlóközpont

A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.

`
Krónika

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!

Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.

Krónika

Meneszti kiadványai újságíróit a katolikus egyház, méltánytalan bánásmódra panaszkodik a MÚRE

Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.

Főtér

Krasznahorkai látogatása megint rámutatott, hogy a magyarok utálják a magyarok sikereit

A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…

Ez is érdekelheti

Bajnoki címeket szereztek a székelyföldi veterán dzsúdósok

Minden eddiginél eredményesebben szerepelt a Csíkszeredai Masters csapata a veteránok országos cselgáncs-bajnokságon. A brassói viadalon tíz sportoló képviselte a székelyföldi együttest, amely összesen hat országos bajnoki címet szerzett.

A magyar bajnokságban is megállták a helyüket a székelyudvarhelyi birkózók

Kiválóan szerepeltek a székelyföldi birkózók a hétvégén megrendezett magyar felnőtt országos birkózóbajnokságon: a Lőrincz testvérek közül Magor ezüst-, Balázs bronzérmet szerzett, míg Gergen Zoltán is dobogóra állhatott.

Pályarekordot döntött a címvédő a Hargita Challenge-en

Jerome France pályarekorddal nyerte meg a Hargita Challenge autós hegyi gyorsasági versenyt. A román licenccel versenyző francia pilóta a hétvége során kétszer is javított korábbi csúcsán. A csíkszeredai Szabó Botond a hatodik helyen végzett.

Brillíroztak a Góbék teqballosai a kínai viadalon

Mindhárom aranyérmet begyűjtötték a Góbék Teqball Team sportolói a kínai Dezhouban rendezett hétvégi kiemelt versenyen.

Bemutatkozik az Eb-címvédő a focivébén – a hétfői sportműsor

Két mérkőzést este, kettőt pedig éjszaka játszanak a labdarúgó világbajnokságon. A spanyolok is elindítják a tornát, pályán a belgák és az egyiptomiak. A focimeccsek mellett tenisztornák a kínálatban.

Bronzéremmel zárta a veterán asztalitenisz-vb-t Fejér-Konnert András

A június 7–12. között Dél-Koreában megrendezett veterán asztalitenisz-világbajnokságon Fejér-Konnert András több versenyszámban is asztalhoz állt a 60 év felettiek korosztályában, és végül egyéniben bronzéremmel zárta a tornát.

Pályán a németek és a hollandok, BL-döntő és Spanyol Nagydíj – vasárnap a tévében

A német és a holland válogatott is bemutatkozik a labdarúgó-világbajnokságon, folytatódik a Le Mans-i 24 órás verseny, az F1 mezőnye Barcelonában versenyez, döntőt játszanak a férfi kézilabda BL-ben, a röplabda-válogatottak az Európa Ligában szerepelnek.

Mozgás Éjszakája: számos sportág közül választhatott a több száz résztvevő – videó

Székelyudvarhely idén először csatlakozott a Mozgás Éjszakája programsorozathoz, péntek este megtelt élettel a városi minifocipálya.

Molnár Ede: minden érem egy újabb küzdelem kezdete

Újabb Európa-bajnoki éremmel gazdagította pályafutását Molnár Ede. A sepsiszentgyörgyi kerékpáros a törökországi Sakaryában megrendezett Cross Country Eliminator (XCE) kontinensviadalon a harmadik helyen végzett.

Megmozdult Székelyudvarhely a Mozgás Éjszakáján

Először rendezték meg Székelyudvarhelyen a Mozgás Éjszakáját, csatlakoztak az egyazon időben közel 100 helyszínen zajló eseményhez. Elmondható, hogy ez alkalommal valóban megmozdult a város.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!