A huszonharmadik helyen végzett Gyenes Emánuel a Dakaron

Sebestyén Ervin 2024. január 22., 14:49

Sikeresen teljesítette mind a tizenkét szakaszt Gyenes Emánuel a 2024-es Dakar Ralin, a szatmárnémeti motoros összetettben a huszonharmadik helyen végzett az Original by Motul kategóriában (szervízcsapat nélküli versenyzők).

Gyenes Emánuel teljes mértékben elégedett az eredményével Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes - Mani

Két futammal a vége előtt még a 22. helyen állt Gyenes, azonban az utolsó két kihívás rendkívül nehéz pályát és útszakaszt tartogatott. A tizenegyedik szakasz Al-'Ula és Yanbu városa között zajlott, a versenyzők összesen 556 km-t kellett megtegyenek, ami a szatmárnémeti motorosnak 5 óra 38 perc és 40 másodperc alatt sikerült, ezzel pedig a 26. legjobb időt futotta.

Az utolsó menetet egy 326 km-es szakasz alkotta, azonban tavalyhoz képest annyi változott, hogy most a 11. futam ranglistája alapján indultak, nem fordított sorrendben. Kanyonok, homokba rejtett kövek, szűk útszakaszok kis hegycsúcsokon, kavicsos fennsíkok nehezítették Gyenes dolgát, azonban sikerrel vette az akadályt és célba ért.

Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes - Mani

A rutinos motoros így összetettben a 23. helyen végzett az Original by Motul kategóriában (szervízcsapat nélküli versenyzők).

„Borzasztóan nehéz Dakar volt ez, bebizonyosodott, amit a szervezők ígértek. Egy nagyon jó eredménnyel zártam, huszonharmadik lettem összetettben, nagyon örülök ennek az eredménynek.

Már az első szakasztól kezdve egy nagyon jó tempót mentem és habár voltak közben hibák, például a második héten is előfordult, hogy egy útvonalpontot elnéztem és vissza kellett mennem 4 km-t, de ez is belefért. A motor is nagyon jól ment, nem volt semmilyen technikai probléma”

– mondta el a versenyt követően Gyenes Emánuel.

Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes

A kategóriában Ricky Brabec végzett az élen, a 12 szakaszt 51 óra 30 perc és 8 másodperc alatt teljesítette, míg a szatmárnémeti motorosnak ez 59 órába, 2 percbe és 11 másodpercbe telt.