Hirdetés

A hegyekből leszalad a tengerpartra a székelyudvarhelyi ultrafutó

Fél napig szaladt, ennyi idő kellett a 110 km megtételéhez
Fotó: Facebook/Fazakas Bíborka

Több mint száz kilométeren keresztül, megküzdött a tereppel, a szintkülönbségekkel és a szokatlan meleggel is. A legvégén a dobogóra állt a VSK Székelyudvarhely atlétája.

Az elmúlt hétvégén a horvátországi Umag központtal rendezték az ISTRIA 100 by UTMB elnevezésű terepfutóversenyt. Ez egy világszerte ismert és elismert megmérettetés, a rajtvonalnál a majdnem félezer induló között ott volt Fazakas Bíborka, a VSK Székelyudvarhely ultrafutója.

Hirdetés

Nem ez volt számára az első ilyen jellegű megmérettetés, az UTMB (Ultra-Trail du Mont Blanc) szlovéniai és francia állomásán is részt vett az elmúlt években, a horváton most indult el először. Mint megfogalmazta, ez másképp nehéz, mint a többi.

A szombati reggeli rajtnál a 110 km-es távon indult. A 4 400 szintkülönbségű megmérettetés a hegyekből kezdődött, majd Umagba érkezett, azaz a tengerpart közelében volt a cél.

•  Fotó: Facebook/Fazakas Bíborka Galéria

Fotó: Facebook/Fazakas Bíborka

Végig jól halad a szovátai atléta, pedig a nagy hőség nem igazán könnyítette meg a dolgát, 28 fokban szaladtak. Az élmezőnyben volt, a legvégén pedig 12 óra 36 perc 4 másodperc alatt teljesítette a távot. Ezzel az összesített ranglistán (ahol együtt van a férfi és a női versenyző is) a 13., a nőknél a 3., míg kategóriájában (40-44 évesek) az első lett.

Eddigi karrierjének legnagyobb sikerének könyvelte el a VSK Székelyudvarhely ultrafutója az elmúlt hétvégi teljesítményét.

„Stabilan, nyugodtan mentem végig. Nagyon meleg volt, egy percet sem álltam, hanem haladtam, ahogy azt az edzőmmel, Lőrincz Olivérrel megbeszéltük, elterveztük. Minden jól alakult, 37 kilométerrel a vége előtt értem utol az akkori harmadik helyezettet. Onnan kicsit izgultam, hogy nehogy visszaelőzzen, de mint később kiderült erre nem is volt esélye.

Nagyon boldog vagyok az eredménnyel, a versenyzésemmel, egyszerűen most minden annyira jó volt!” – összegzett a VSK közösségi oldalán az atléta.

Bíborka a tervek szerint egy hónap múlva indul újabb megmérettetésen, a magyarországi Ultra Trail-en.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Csillagászati összegre büntették az FK Csíkszeredát

Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.

Hét perc alatt szerzett mesterhármast az FK Csíkszereda támadója

Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.

Székelyhon

Nem tudták határidőre kifizetni a számlát, napokig áram nélkül maradhat négy település

Meghatározatlan ideig szünetel a közvilágítás Barót jelentős részén, valamint Felsőrákoson, Köpecen és Miklósváron. A polgármester szerint a városnak évek óta problémái vannak az áramszolgáltatóval a villanyórák leolvasása és a számlázás miatt.

`
Krónika

Több ezer munkásától megválik világszerte a Székelyföldön is sörgyárat működtető multi

Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.

Krónika

Ingatlanfejlesztők a csőd szélén: a vállalkozások több mint 60 százaléka beadhatja a kulcsot

A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.

Főtér

Az e-személyivel rendelkezők ingyen utaznak a tömegközlekedésen, mert az ellenőrök tehetetlenek

És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.

Ez is érdekelheti

Képernyőn a székely hódeszkások versenye a téli olimpián

Bemutatkozik a milánói–cortinai téli olimpián Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik a női snowboard cross versenyben pénteken délelőtt állnak rajthoz. Az ötkarikás játékok eseményei mellett tenisz és labdarúgás alkotja a kínálatot.

Zárul a Román Kupa csoportköre, Atlético–Barca és téli olimpia – csütörtökön a tévében

Eseményekben gazdag nap vár ránk, zárul a csoportkör a Román Kupában, sorsolnak a Nemzetek Ligájában, ellenfeleket kapnak a válogatottak, késő este pedig Atlético Madrid–Barcelona meccs lesz. És egész nap zajlik a téli olimpia.

Kanadai versennyel indítják a szezont a Góbék teqballosai

Bő két hónapos szünet után újra az érmekért küzdenek a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team világklasszisai, hétvégén a kanadai Calgaryban lépnek asztalhoz az idei szezon első tornáján.

Idegenben dől el a Sepsi OSK sorsa a kupában, javában zajlik a téli olimpia – a szerdai sportműsor

Sorsdöntő idegenbeli mérkőzés vár a Sepsi OSK-ra a Román Kupa zárófordulójában, miközben a magyar, spanyol és német kupasorozatokban is komoly csaták következnek. A téli olimpia versenyei tovább fokozzák a sportkínálatot.

FK-menetelés, Szőcs Berni sikere és hokis jövőkép Háromszéken – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! legújabb részében az FK Csíkszereda győzelmei mellett a vitatható nyilatkozatokat is kielemezzük. Szó lesz Marius Corbu ferencvárosi bemutatkozásáról, Szőcs Bernadette sikeréről és Miklós Ervinnel a háromszéki hoki jövőjéről is.

Elkezdődik a csoportkör zárófordulója a Román Kupában – kedden a tévében

A továbbjutásról döntő párharcokat játszanak a labdarúgó Román Kupa csoportkörének utolsó fordulójában, a keddi programból kiemelkedik a Kolozsvári CFR–Rapid összecsapás. A téli olimpián reggeltől késő estig követhetjük a különböző sportágak versenyeit.

Európa-bajnoki dobogón a háromszéki tehetség: bronzérmes Török Panka

Szenzációs menetelés végén Európa-bajnoki bronzérmet nyert Török Panka. A Sport-All Sport Club és a magyar válogatott fiatal karatékája a ciprusi ifjúsági kontinensviadalon mindössze egyetlen vereséget szenvedett el, és dobogóra állhatott Limasszolban.

Közbeszólt az időjárás, elmarad az idei Winter Rally Kovásznán

A hosszan tartó, korai felmelegedés miatt idén nem rendezik meg a Winter Rallyt Kovásznán. Hiába próbálták többször is új időpontra áttenni a versenyt, a körülmények ellehetetlenítették a lebonyolítást.

Érmeket osztanak a téli olimpián, focimeccsek, tenisztornák – a hétfői sportműsor

Öt aranyérmet osztanak ki a téli olimpián: alpesi síben, gyorskorcsolyában, hódeszkában, síugrásban és szabad stílusú síben. Focimeccsek a román Szuperligában, az olasz Serie A-ban és a spanyol La Ligában.

Érmekben gazdag hétvégét zártak a csíkszeredai biatlonosok

A csíkszeredai biatloncsapat nemzetközi és hazai szinten is eredményes hétvégét zárt: a Balkán-bajnokságon és az országos bajnokságon több korosztályban is érmek és dobogós helyezések születtek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!