A Vasas Jégcentrumban rendezett Budapest Openre 36 országból több mint kétezer sportoló érkezett. A Vass Hunor edzette karatésok két arannyal, egy ezüsttel, illetve két bronzéremmel tértek haza.
„Ez az öt érem kitartó küzdelem eredménye, egy olyan versenyen, ahol egy kategóriában 40–60 versenyző méretett meg” – nyilatkozta Vass Hunor, a Sport-All karaté szakosztály edzője.
Az első nap Sala Bíborkáé volt (U12, -36 kg), aki legelőször indult ilyen színvonalú versenyen és egészen az aranyéremig jutott. A zsinórban öt meccset nyerő tehetséges kislány első meccsén osztrák, majd szlovák és két bolgár ellenfelet győzött le, a döntőben a görög versenytársát is maga mögé utasította, ezzel kiérdemelve a neki járó első helyet.
Fejér Milán (U12, -40 kg) rutinosan menetelt a döntőig, legyőzve két szlovák, majd lengyel ellenfeleit. A döntőt az MTK-s csapattársával, a budapesti Kürk Zéténnyel vívta, ahol szintén Milán bizonyult jobbnak.
Halmágyi Chanel (kadét, -47 kg) drámai meccssorozaton van túl, hiszen két selejtező mérkőzést is az utolsó másodpercekben fordított a maga javára. Legyőzte szlovák, dán, cseh majd az elődöntőben görög ellenfelét is. A mindent eldöntő mérkőzésen az olasz lány bizonyult jobbnak, így Chanel ezüstéremmel zárt.
Péter Csiki Csanád (U14, -45 kg) lengyel, olasz és magyar ellenfeleket legyőzve jutott az elődöntőbe, ahol a lettek versenyzője állította meg. A bronzmeccsen viszont sikerült a görög versenyző ellen győznie, így harmadik lett.
Török Panka (kadét, -54 kg) lengyel, lett, cseh, majd holland ellenfeleket legyőzve az elődöntőig jutott, ahol megállította a szlovákok kiváló versenyzője. Panka a vigaszágon a dán ellenfelével vívott párcharcban győzött 6–1 arányba és szerzett bronzérmet.
Pankának ezzel az eredménnyel sikerült kvalifikálnia magát a 2022-es korosztályos WKF világbajnokságra és bekerült a magyar válogatottba is. A világbajnokságot október 23–27. között rendezik a törökországi Konya városában.
„Nem volt az idei célkitűzések közt a vb-n való részvétel, mivel volt olyan kvalifikációs versenyünk, amelyre nem utaztunk el. Ennek ellenére óriási öröm, hogy Török Pankának sikerült kijutnia. Természetesen folytatjuk a felkészülést és ehhez mérten állítjuk a sportformát is. Viszont összességében elmondhatom, hogy ez volt minden idők legeredményesebb Budapest Open-je, ami a csapatunkat illeti” –zárta gondolatait Vass Hunor.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!