A 49 éves, ötszörös olimpiai bajnok legenda elmondása szerint megváltozott az élete akkor, amikor először 1992-ben szerepelhetett ötkarikás játékokon.
„Onnantól kezdve nem napokban, hetekben, hónapokban számoltam, hanem elkezdtem négyéves ciklusokban gondolkodni. Amikor rádöbbentem, hogy kijutottam a nyolcadik olimpiámra, az egész világot szerettem volna megölelni. Ez lesz pályafutásom megkoronázása” – fogalmazott Pechstein, aki február 22-én lesz 50 esztendős.
A német gyorskorcsolyázó már nem számít éremesélyesnek, de ez nem zavarja őt, ugyanakkor reméli, hogy a megnyitón viheti majd hazája zászlaját.
Pechstein olimpián öt arany-, két ezüst- és két bronzérmet gyűjtött, a legutóbbi medálját 2006-ban szerezte. A 2010-es, vancouveri játékokra eltiltás miatt nem utazhatott el.
A férfiaknál egy versenyző, a japánok síugrója, Kaszai Noriaki szerepelhetett eddig nyolc olimpián.
A pekingi játékokat február 4. és 20. között rendezik.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
A csíkbánkfalvi Szőcs Emőke két téli olimpián versenyzőként, egyen edzőként, a legutóbbin pedig már a Nemzetközi Sílövő Szövetség technikai bizottságának tagjaként vett részt.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!