Öt kontinens 61 országa vett részt a Bukarestben megrendezett, Dracula Kupával díjazott versenyen (Dracula Open G1/E1). A bukaresti sportcsarnokban (Sala Polivalentă) lezajlott viadalon a csíki sportolók a romániai válogatott tagjaiként indultak, és mind a hatan kitűnően szerepeltek a küzdelem versenyszámban.
A Csíki Titánok sportolóinak eredményei:
1. hely – Manea Tamás (serdülő korosztály, -57 kg-os súlycsoport) és Demián Sára (serdülő, -47 kg);
2. hely – Dombi Patrik (gyermek, -33 kg), Vrenceán Nóra (gyermek, -35 kg) és Cantea Emília (gyermek, -40 kg);
3. hely – Nyírő Richárd (serdülő, -53 kg).
„Nagyon büszkék vagyunk az elért eredményekre, hiszen sok sok munka van mögötte. Kiemelném a két sportolónkat, akik első helyet szereztek, nagyon okosan, megfontoltan és elszántan küzdöttek, és ennek meg is lett végül az eredménye. A többi sportolónk között voltak olyanok, akik annyira szerettek volna elsők lenni, hogy végül ezt egy külön teherként élték meg és a döntőben az ellenfél bizonyult jobbnak” – nyilatkozta a verseny után Dombi Gyula, a Csíki Titánok vezetőedzője.
A Csíki Titánok folytatják a felkészülést, részt szeretnének venni a november 10. és 12. között Jászvásáron szervezendő Román Kupán.
A csíki klub várja azoknak a gyerekeknek a jelentkezését, akik kipróbálnák a Taekwondo WT-t. „Az edzésre járó sportolóink maguk választják ki a céljaikat: van, aki az önvédelem elsajátításáért, más energia levezetésként, illetve alakformálásért jön hozzánk” – mondta el Dombi. Bővebb információk a 0755 777 655-ös telefonszámon vagy a Cíki Titánok honlapján kaphatók.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!