A Simon Teodor vezette Sepsi-SIC négyese a csütörtökön késő délután rendezett második mérkőzésen is alul maradt a Pristavu Câmpulung együttesével szemben. Az ellenfél megnyerte az első két összecsapást Demeter Lehel 3–1-re maradt alul Iulian Chirițával szemben, míg Dragoș Bujor 3–0-ra kapott ki Alin Spelbuștól.
Bojan Crepulja következett és játékban tartotta a Sepsi-SIC-et, ám hiába győzte le 3–0-ra Alexandru Manolét, a negyedik meccsen Demeter Lehel is alulmaradt Alin Spelbuș-sal szemben (1–3), így összesítésben 3–1-es vereséget szenvedett a háromszéki csapat.
Az elődöntő első összecsapásán, kedden 3–2-re kapott ki a Sepsi-SIC az Argeș megyei alakulattól.
Nem rendeznek kisdöntőt az asztaliteniszezőknél, az elődöntők vesztesei bronzérmet kapnak, így a sepsiszentgyörgyi klub fennállása legjobb eredményeként ezt könyvelheti el.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!