10.35 Atlétika, Európa-bajnokság, Róma (M4 Sport)
15.30 Tenisz, Grand Slam-torna, Roland Garros (Eurosport 1)
16.25 Kerékpározás, Critérium du Dauphiné (Eurosport 2)
18.00 Birkózás, Polyák Imre- és Varga János-emlékverseny (M4 Sport)
18.30 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Csehország–Málta (Digi Sport 2, Prima Sport 1)
19.00 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Örményország–Kazahsztán (Digi Sport 4, Prima Sport 2)
19.35 Atlétika, Európa-bajnokság, Róma (M4 Sport)
20.00 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Albánia–Azerbajdzsán (Prima Sport 5)
21.00 Golf, PGA-körverseny, Ohio (Eurosport 2)
21.00 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Románia–Liechtenstein (Antena 1)
21.30 Minifutball, Európa-bajnokság, elődöntő: Románia–Kazahsztán (Digi Sport 2, Prima Sport 3)
21.45 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Anglia–Izland (Digi Sport 2, Prima Sport 1)
21.45 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Németország–Görögország (Digi Sport, 3 Prima Sport 2)
21.45 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Lengyelország–Ukrajna (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
22.00 Férfi vízilabda, Bajnokok Ligája, döntő: Ferencváros–Pro Recco (M4 Sport)
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!