A felnőttek között lettek érmesek a fiatal vásárhelyi tekések

Horváth Bálint Ottó 2019. november 05., 17:57 utolsó módosítás: 2019. november 05., 18:04

A vajdahunyadi Siderurgica tekearéna adott otthont a felnőtt országos tekebajnokság döntőjének. Az érmesek között fiatal marosvásárhelyi versenyzők is voltak.

A női páros versenyszám ezüstérmesei, Seres Bernadett és Maria Ciobanu, valamint edzőik, Orosz István és Seres József

A Marosvásárhelyi Elektromaros és a Városi Sportklub tekései öt érmet (egy arany, két ezüst, két bronz) szereztek. Közülük Maria Ciobanu kiemelkedően teljesített, hiszen egymaga négy dobogós helyezést gyűjtött be.

Az Elektromaros sportolója országos bajnok lett a sprint versenyszámban, továbbá egyéniben és párosban, klubtársával, Seres Bernadettel a második, vegyes párosban, Denis Pădurean (Inter Petrilla) mellett a harmadik helyen végzett.

{P2}

A marosvásárhelyi küldöttség ötödik érmét a VSK színeiben a Szász Tibor Levente és Benke Zoltán alkotta páros szerezte, amely a harmadik lett. Szász Tibor Levente egyéniben is közel volt éremhez, végül kevéssel lemaradva a negyedik helyen zárt.