Hirdetés

A döntőért csap össze a székelyudvarhelyi és a sepsiszentgyörgyi asztaliteniszcsapat

Az alapszakaszban megosztoztak a győzelmeken
Fotó: Csató Andrea

A férfi asztalitenisz Szuperliga két székelyföldi együttese néz farkasszemet, eldöntik, melyikük játssza a finálét. Előbb a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK lesz a házigazda a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-kel szemben.

Miután az alapszakaszt az első négy között zárták, mind a székelyudvarhelyi, mind pedig a sepsiszentgyörgyi együttes bebiztosította, hogy idén is érmes lesz. Miután nem rendeznek kisdöntőt, az elődöntő vesztese megkapja a bronzérmet.

Hirdetés

Ezt szeretné elkerülni mindkét gárda az elődöntő párosmeccsén. Azaz, a döntőbe lépnének. Amennyiben az alapszakaszt vesszük alapul, akkor igencsak kiélezett találkozók várnak rájuk: az odavágókon 3–2-re az ISK-SZAK, a visszavágón pedig 3–2-re a Sepsi-SIC nyert.

Az elődöntő első felvonását szombaton 18 órától rendezik a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. Mindkét székelyföldi csapatnál teljes a létszám.

Az ISK-SZAK egy hete együtt hangol, a helyi játékosok mellett megérkezett a svéd idegenlégiós is, Sebastian Loso. „Teljes mértékben felkészültünk a csatára.

A győzelem lebeg a szemünk előtt, mert idén döntőt szeretnénk játszani. A célkitűzésünket azzal elértük, hogy itt vagyunk, ebben az idényben is a dobogón zárunk. Az eddigi legjobb eredményünk az ezüstérem, ezt próbáljuk túlszárnyalni”

– mondta el a Székely Sport megkeresésére György Szilárd, a székelyudvarhelyiek edző-játékosa. Kettejük mellett még Tamás Szabolcs és Sánduly Levente alkotja a csapatot.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

Hozzátette, a keret tagjai mind szellemileg, mind egészségügyileg készen állnak a párosmeccsre, szerinte ezúttal is apró nüanszok döntik el, hogy ki nyeri a találkozót, aztán összesítésben ki kerül a fináléba.

Mindenki egészséges, nem bajlódik senki sem sérüléssel, így teljes kerettel várjuk az udvarhelyiek elleni találkozót. A fiúk időben elkezdték az edzéseket, délelőtt és délután is tréningeznek. A magyarországi játékosok sincsenek kiesve a játékból, folyamatosan hangoltak és meccseket játszottak”

– nyilatkozta Oláh-Székely Olivér, a Sepsi-SIC asztalitenisz-szakosztályának ve­zetője a Székely Sportnak.

Elmondta, hogy nagyon szoros mérkőzésre van kilátás Székelyudvarhelyen, azonban az elsődleges céljuk az, hogy győztesként távozzanak a sportcsarnokból.

„Két hasonló képességű csapat találkozásakor apró dolgok döntenek, nem csak fizikálisan kell készen állni, hanem pszichésen is a toppon kell lenni. Mindenféle szempontból igyekeztünk felkészülni, majd kiderül, hogy mennyire sikerült ez” – vázolta fel a szakosztály vezető.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

A visszavágót április 26-án játsszák Sepsiszentgyörgyön. Az elődöntő másik ágán a címvédő Bukaresti Steaua a Besztercei CSM-vel találkozik.

A Szuperliga elődöntőjének odavágója előtt még két találkozót játszanak a városi sportcsarnokban, a klub két fiókcsapata B osztályos mérkőzéseken érdekeltek, 12 órától a Topspin Florești, 15 órától pedig a Besztercei CSM II. ellen.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Alaposan megkavarták 2027-től a divíziós hokivébék lebonyolítását

Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Székelyhon

Több parkoló autónak ütközött egy ittas nő Csíkszeredában – fotók

Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

`
Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Krónika

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Főtér

Demeter András kicsinálása – szempontok egy igen gyorsan levezényelt, virtuóz akcióhoz

Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.

Ez is érdekelheti

Országos bajnokságon és Európa-kupán gyűjtötték az érmeket a székelyföldi dzsúdósok

A székelyföldi cselgáncsozók több fronton is bizonyítottak az elmúlt napokban: az U12-es országos bajnoki döntőben és a korosztályos Európa-kupán egyaránt érmekkel, dobogós helyezésekkel és Balkán-bajnoki kvalifikációkkal öregbítették klubjaik hírnevét.

Hagi bemutatkozik a román fociválogatottnál, folytatódik a Szeged–Veszprém kézidöntő

Idegenben játszik barátságos mérkőzést a román labdarúgó-válogatott, kedden este az új szövetségi kapitány, Gheorghe Hagi irányításával Georgia vendége lesz. A második meccset rendezik a Szeged és a Veszprém között a magyar kézilabda-bajnokság döntőjében.

Kiütéssel jutott a legjobb nyolc közé a román minifutball-válogatott

A román minifutball-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szlovákiai Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Hétfőn este Ausztriát verte a nyolcaddöntőben.

Székelyföldi érmek az U23-as országos cselgáncsbajnokságon

Országos bajnoki cím, ezüst- és bronzérmek is jutottak a székelyföldi versenyzőknek az U23-as országos egyéni cselgáncsbajnokságon. A csíki, háromszéki és marosszéki dzsúdósok egyaránt dobogóra állhattak.

Focivébé a Székely Sporttal: értékes nyeremények várnak tippversenyünk résztvevőire

Június 11-én elkezdődik a történelem eddigi legnagyobb labdarúgó-világbajnoksága. Ahogy a korábbi nagy tornák alkalmával, úgy idén is online tippversennyel készülünk olvasóink számára, amelyben bárki részt vehet, és értékes nyereményeket nyerhet.

A zárónapon is parázs csatákat hozott a SIC Cycling Cup

Lezárult a SIC Cycling Cup idei kiadása. A székelyföldi kerékpárverseny utolsó napján Csíkszereda adott otthont a futamoknak, ahol több kategóriában is minimális különbségek és holtversenyek döntöttek a helyezésekről.

Az utolsó osztályozó, futsaldöntők, focivébé felkészülési meccsek – a hétfői sportműsor

Mind a magyar, mind a román futsalbajnokságban a döntő újabb felvonását rendezik. Kiderül, hogy a Voluntari–Nagyszeben osztályozó párharcot ki nyeri. Hangolnak a válogatottak a vébére.

SIC Cycling Cup: holtversenyek és nüansznyi különbségek Sepsiszentgyörgyön

Lezajlott a SIC Cycling Cup idei kiadásának második versenynapja. A háromnapos székelyföldi kerékpárviadal ezúttal Sepsiszentgyörgyre ért, ahol a résztvevőkre két különböző táv várt, a futamok pedig több kategóriában is rendkívül szoros befutót hoztak.

Pályán a válogatottak, Szuperliga-osztályozó – a vasárnapi sportműsor

Eldől, hogy a Farul vagy a Chindia szerepel-e a következő szezonban a Szuperligában. A klubidény hajrájához érve egyre nagyobb szerepet kapnak a válogatottak, de a kínálatban tenisz, motorsport, kerékpár, kézilabda és atlétika is helyet kapott.

PSG–Arsenal BL-döntő a Puskásban – szombaton a tévében

Elérkeztünk labdarúgó Bajnokok Ligája-döntőjéhez, a Paris Saint-Germain–Arsenal finálét szombaton kora este rendezik meg a budapesti Puskás Arénában. A férfi kézilabda Európa-ligában az elődöntőket rendezik, folytatódik a Roland Garros és a Giro d'Italia.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!