Az elmúlt hétvégén a CSM Focșani otthonába játszott, 3–0 arányban maradt alul a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Szuperligában. A ranglistán hat győzelemmel, három vereséggel egyelőre a harmadik helyen tartózkodik a György István által irányított gárda.
A soron következő, tizedik játéknapon március 17-én, vasárnap 17 órától az újonc Újszentesi SK-t látják vendégül a városi sportcsarnokban. Mindenképpen nyernie kell a tavalyi ezüstérmesnek, hogy tartsa a lépést a százszázalékos Bukaresti Steauával, illetve az egyetlen vereséget elszenvedő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-kel.
A székelyföldiek nem engedhetnek meg újabb kisiklást a tabella második felében tartózkodó csapatokkal szemben, a soron következővel pláné, ugyanis az odavágón 3–0-ra nyertek ellenük idegenben.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!