Ezen a héten Aradon rendezik az U15-ös korosztály számára az országos asztaliteniszbajnokságot. A küzdelem a csapatversennyel kezdődött, ahol a Székelyudvarhelyi ISK a harmadik számú kiemelt volt.
A György István és György Szilárd által irányított gárda a csoportmeccseken simán nyert, aztán a kieséses szakaszban is hozta a kötelező győzelmeket, az elődöntőben találkoztak a nagy favorittal, a Besztercei Olimpiai Központtal.
A Toró Dávid, Simó Éliás, Ceaușescu Rareș és Czigler Albert összetételű ISK-nak 1–2-ről kellett fordítania, hogy a döntőbe jusson. A csütörtöki fináléban pedig a másik esélyest, a Bukaresti Steauát megverő Slatinával csaptak össze.
Ezt a párharcot 3–1-re hozták, így megnyerték a csapatversenyt, a Székelyudvarhelyi ISK 2025-ben a bajnok.
„Úgy utaztunk el, hogy a célkitűzés az éremszerzés volt, arany lett belőle. Nagyon örülünk neki, a fiúk nagyot játszottak, főképp az utolsó két meccsen mindig valaki előrelépett húzóembernek, amikor épp megkívánta a helyzet.
– összegzett az ISK edzője, György István.
Az országos bajnokság a párosok, vegyespárosok és egyéni megmérettetéssel folytatódik – itt születhetnek újabb székelyudvarhelyi érmek.
Csoportmeccsek:
3–0 az Araddal (Toró, Simó Éliás, Ceaușescu Rareș),
3–0 a Medgyessel (Toró, Simó, Ceaușescu).
Kieséses szakasz:
3–0 a Konstancával (Simó, Toró, Czigler Albert),
3–1 a Buzăuval (Simó 2, Toró).
Elődöntő:
3–2 a Besztercével (Simó 2, Toró).
Döntő:
3–1 a Slatinával (Toró Dávid 2, Czigler).
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!