A dobogó mindegyik fokára felkapaszkodtak a székelyföldi birkózók

Horváth Bálint Ottó 2023. november 28., 13:46

Resicabánya adott otthont hétvégén a felnőtt országos birkózóbajnokságnak, ahol a marosvásárhelyi, székelyudvarhelyi és sepsiszentgyörgyi klubok sportolóinak minden éremből jutott.

Szép Zoltán a Marosvásárhelyi VSK színeiben a 92 kilogrammos kategóriában országos bajnoki címet szerzett Fotó: Facebook/Federatia Romana de Lupte

A székelyföldi klubok birkózói közül a legjobb eredményt Szép Zoltán érte el, aki a Marosvásárhelyi VSK színeiben a 92 kilogrammos kategóriában országos bajnoki címet szerzett. Ebben a súlycsoportban Gergen Zoltán, a Székelyudvarhelyi Fások SK versenyzője bronzérmet nyert, így egy év kihagyás után ismét felállhatott a dobogóra.

Szép Zoltán aranyérmes, Gergen Zoltán a dobogó harmadik fokán Fotó: Facebook/Federatia Romana de Lupte

A marosvásárhelyi klub további sportolói közül Cosmin Podar 125 kg-ban a második helyen végzett, Biró Krisztián pedig a 79 kg-osok között bronzéremmel zárt.

A Sepsiszentgyörgyi MSK sportolója, Tatár Otília a 65 kg-osok között bronzéremmel zárt, míg a Sepsi ISK-tól Kertész Mátyás a Temesvári CSU színeiben országos bajnok címet nyert.

A női versenyzők között a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC képviselője, Cătălina Axente legyőzhetetlennek bizonyult, és elhódította az aranyérmet 76 kg-os súlycsoportban.

A Marosvásárhelyi VSK érmes sportolói, Cosmin Podar, Szép Zoltán és Biró Krisztián Fotó: Facebook/Lupte Libere C.S.S Targu Mures

A Marosvásárhelyi ISK bizonyult a legjobbnak az U23-as csapatversenyben

Egy héttel a felnőtt bajnokság előtt Marosvásárhelyen rendezték az U23-as korosztályú birkózók országos döntőit, amelyen a helyi Iskolás Sportklub végzett az első helyen a csapatok rangsorában.

A versenyzők közül a kettős leigazolással rendelkező Biró Krisztián (ISK-VSK) a 86 kg-os kategóriában, Nyulas Előd pedig 79 kg-ban bajnoki címet szerzett. Mellettük Csiki Ervin, Keresztesi Attila, Gombos Roland és Alexandru Monai (VSK) egyaránt a harmadik helyen végeztek.

A sportolókat Vlad Dragoş, Fazakas Csaba és Gyarmati Ferenc edzők készítették fel.

Az U23-as korosztályban győztes Marosvásárhelyi ISK birkózói és edzőik Fotó: Facebook/Lupte Libere C.S.S Targu Mures