A péntek délutáni találkozót a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban játszották, Sebastion Loso és Tomas Konečny párharcával indult, amelyben rendre az udvarhelyi játékos volt előnyben, de ellenlábasának mindig összejött az egyenlítés. Eljutottak a super tiebreakig, amelyet Konečny 6–2-re nyert meg, ezzel megszerezve a vezetést a prágaiaknak.
A második felvonásban György Szilárd Jiří Vráblík ellen játszott, azonban a hazaiak játékosa hullámzó teljesítményt nyújtott, mindössze egy játszmát tudott behúzni, 2–0-s cseh vezetéssel folytatódott a meccs.
A harmadik párban mindkét csapatból a legfiatalabb sportoló állt az asztalhoz, Tamás Szabolcs pedig felvette a harcot Frantisek Onderkával szemben, de jobbnak bizonyult a cseh és 3–0-ra győztek a prágaiak.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK következő ellenfele a lengyel Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz lesz, szombaton 18 órától csapnak össze a városi sportcsarnokban. A napijegy 25, míg a hétvégi bérlet 60 lejbe kerül, ezeket online a iabilet.ro oldalon, illetve a helyszínen lehet majd beszerezni.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!