Az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) a 2021-es kiírásokat követően közzétette a nemzetközi porondon szereplő klubcsapatok rangsorát. Az elmúlt három év eredményeit vették figyelembe, így alakították ki a Bajnokok Ligájában és az Európa Kupában játszó együttesek helyezéseit.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK azzal, hogy tavaly a második számú európai sorozatban a negyeddöntőig, idén pedig a döntő tornáig menetelt, a 25. helyen található – négy helyet javított. Vagyis a székelyföldi gárda akár a legrangosabb kiírásban, a BL-mezőnyben lehet ott, de ha ez nem jön össze, akkor az EK-ban az első számú kiemelt lesz.
Jövőre 24 csapatos Bajnokok Ligáját tervez az ETTU, vagyis ha egy előttünk álló klub valamilyen okból kifolyólag nem nevez be a BL-be, akkor mi vesszük át a helyét. Ez fantasztikus, Udvarhely neve ott lehet a Bajnokok Ligáját felvonultató együttesek között.
Ha ez nem jön össze, akkor sincs semmi probléma, maradunk az Európa Kupában, ahol immár nem kell a csoportkörön végigmennünk, hiszen első számú kiemeltek leszünk” – mondta el megkeresésünkre az ISK-SZAK edzője, vezetője, György István.
Arra a kérdésünkre, hogy csapata készen áll-e, hogy a BL-ben szerepelhessen, hozzátette:
„Jelenleg azon dolgozunk, hogy a támogatóinkat megtartsuk, majd hogy új tagokkal bővüljünk.
A Bajnokok Ligája más kávéház, azaz nagyobb költségvetés szükséges. Összességében nekünk a Szuperligában való szereplés az elsődleges, aztán az anyagi háttértől függően következik a nemzetközi porond.”
Az ISK-SZAK élvonalbeli együttesének játékosai jelenleg vakációjukat töltik, előreláthatóan július végén kezdik el a felkészülést a következő évadra. A fiókcsapatnak még van egy feladata, a harmadosztályban jövő hétvégén a bronzmérkőzést játsszák, amennyiben megnyerik, jövőre indulhatnak az A osztályban.
Buzăuban rendezték meg az ifjúsági 3-as korosztály számára az országos asztalitenisz-bajnokság döntő tornáját. A Székelyudvarhelyi ISK három együttessel nevezett be, mindhárom jól szerepelt, felkerült a főtáblára – a legjobb 16 mezőnyébe.
A Kovács Lóránt, Szövérdi Krisztián és Sárkány Levente alkotta második, valamint a Balázs Hunor, Paizs Ákos és Gelei Nimród alkotta harmadik számú udvarhelyi gárda itt az első körben búcsúzott.
A Toró Dávid, Sebők Márton és Gelei Kristóf alkotta trió viszont Slatinát, Kolozsvárt és Mioveni-t legyőzve az elődöntőig menetelt, itt szenvedett vereséget Giurgiutól, így a harmadik helyen zárt az országos megmérettetésen. Ez óriási eredménynek számít, hiszen a fiúk jövőre is maradnak az U12-es korcsoportban.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!