A bajnoki cím elmaradt, de az éremszerzés összejött Szőcs Bernadette-nek

Horváth Bálint Ottó 2024. január 22., 11:39 utolsó módosítás: 2024. január 22., 11:44

Bronzérmet szerzett a világklasszis marosvásárhelyi asztaliteniszező a kontinens legjobb versenyzőit felvonultató svájci megmérettetésen. Szőcs Bernadette menetelése két nyert mérkőzés után az elődöntőben ért véget Montreaux-ban.

Szőcs Bernadette meg kellett elégedjen a bronzéremmel Fotó: Facebook/Federatia Romana de Tenis de Masa

A hétvégén zajlott Europe Top 16 nevet viselő viadalnak Szőcs Bernadette első számú kiemeltként vágott neki, és egyértelmű célja volt, hogy megnyerje a tornát.

A női mezőnyben a legjobb európai asztaliteniszezőnek számító marosvásárhelyi sportoló magabiztos győzelemmel kezdett, a nyolcaddöntőben 4–1-re nyert a portugál színeket képviselő, de kínai születésű Jieni Sao ellen.

Ennél jóval nehezebb feladata volt a legjobb nyolc között, ahol 3–1-es hátrányba került a lengyel Natalia Bajorral szemben, de

aztán esélyt sem adott ellenfelének, nagyot fordított és 4–3-as sikerével bejutott az elődöntőbe.

Itt egy újabb ázsiai származású versenyzővel, a Franciaországot képviselő Jia Nan Juannal csapott össze. Az előző meccséhez képest Szőcs ezúttal kétszettes előnyre tett szert (3–1), azonban

innen nem tudta lezárni a párharcot, a következő három játszmát kiélezett csatában mind behúzta a riválisa,

így elszalasztotta a lehetőséget, hogy megküzdjön a bajnoki címért, és meg kellett elégedjen a bronzéremmel.

Jia Nan Juan végül az aranyat is megnyerte, a döntőben szintén hét szettben múlta felül az osztrák Sofia Polcanovát.

Szőcs Bernadette az ötödik dobogós helyezését szerezte meg a rangos svájci tornán, ahol 2018-ban diadalmaskodott, továbbá egy ezüstérem mellett a mostani volt a harmadik bronzérme.

A másik romániai játékos, Elizabeta Samara – akinek egy bronzérme van Montreaux-ban – a szlovák Barbora Balazova elleni 4–2-es győzelem után a negyeddöntőben búcsúzott, miután őt is Jia Nan Juan győzte le, viszont sokkal egyoldalúbb mérkőzésen 4–0-ra szenvedett vereséget.