Kilókban mérve is jelentős mennyiséget tenne ki az a sok érem, és egyéb trófea, amit a Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub, vagyis a Sportiskola neveltjei nyertek a 70 év alatt,
számos olimpiai és világbajnoki résztvevő kezdte itt a pályafutását, válogatott sportolók tömegét adta az intézmény 70 év alatt.

A legfényesebbek nyilván Marius Urzică olimpiai és világbajnoki aranya, de Molnár Levente főiskolás világbajnoki elsősége vagy Ferencz Réka ifjúsági vébé aranya is olyan eredmény, amire méltán lehet büszke a Sportiskola, de egész Gyergyószentmiklós is. És lehetne még sorolni az eredményeiket. Van tehát amire emlékezni.
„A 70 éves évforduló nem csupán egy szám, hanem egy olyan közösség történetének szimbolikus összefoglalása, amely generációkat formált, álmainkat erősítette, és a közös siker alapjává vált. Az elmúlt hét évtized alatt több száz sportoló fordult meg az intézményünk falai között. Ők nem csupán érmeket, kupákat és érdemokleveleket hoztak haza, hanem az akaraterejükkel és sportszeretetükkel példát is mutattak. Büszkén mondhatjuk, hogy az országos- és Balkán bajnokaink, valamint olimpikonjaink mind a sportiskolánk sikerességét, kiemelkedő jelentőségét és nélkülözhetetlenségét bizonyítják” – hangzott el az évfordulón.

A Sportiskola alapítójának id. Basilides Tibornak a nevét viselő sportcsarnokban köszöntő mondott Bende Sándor parlamenti képviselő, kihangsúlyozva, a sport a legjobb hírvivője egy településnek, és a tornában, sífutásban, jégkorongban és más sportágakban elért sikerek elismertséget hoztak Gyergyószentmiklósnak.

„Nem tudhatom, hogy mi volt akkor, 1954-ben néhai Basilides Tibor álma, de úgy gondolom, hogy az évtizedek megmutatták, hogy lehet nagyot álmodni Gyergyószentmiklóson.
Amit ma ünneplünk az egyértelmű bizonyítéka mindazok elkötelezettségének és kemény munkájának, akik ennek a közösségnek a részesei” – fogalmazott Nagy Zoltán polgármester.
Jánosi István igazgató a Sportiskola történetét ismertette a jelenlévőkkel felsorolva a hét évtized alatt itt dolgozó edzőket, elhangzottak a legrangosabb versenyeken résztvevő gyergyói sportiskolások nevei.

A téli és nyári olimpiai játékokon, ifjúsági olimpián részvevő sportolók: Fórika Ferenc, Tamás József, Kiss Gyula, Tankó Elemér, Antal Zsolt, György Mónika, Ferencz Réka, Sára Tímea, Páll Boglárka sífutók; Stroia Nicu Florin, Marius Urzică szertornászok, Antal Csongor jégkorongozó, valamint Marosi Katalin teniszező, aki Magyarországot képviselte.
Politikai okok miatt nem lehetett olimpikon Molnár levente, de ebbe a sorba mindenképp helyet érdemel az ő neve is. A sikeredzők közül pedig mindenképpen kiemelkedik Hoffman Ferenc, Ferencz József, Jánosi Béla és Gyulai Adalbert.

Az eseményen emlékplaketteket vehetett át nagyon sok sportoló, akik az elmúlt tíz évben értek el szép eredményeket, edzők és más sportiskolás alkalmazottak, akik a maguk helyén hozzájárultak a sikerekhez.
Amint elhangzott, legyen még sok ilyen kerek évforduló, amikor azokra az újabb sikerekre is lehet majd emlékezni, amelyek ezután következnek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!