2. Liga: csonka nyitóforduló, kevés gólos szombattal

Orbán Zsolt 2020. augusztus 29., 16:58 utolsó módosítás: 2020. augusztus 29., 18:49

Kevés gólt jegyeztek a román másodosztályú labdarúgó-bajnokság új idényének szombati játéknapján, a szezon első meglepetését az Unirea Slobozia produkálta.

Hosszabbításos góllal nyertek a Ialomița megyeiek Fotó: AFC Unirea 04 Slobozia/Facebook

A 21 csapatos 2. Liga öt mérkőzéssel rajtolt el szombaton. Eredetileg hét találkozó szerepelt a játéknap programjában, de a Metaloglobus Bukarest–Pandurii Târgu Jiu, illetve az U Craiova 1948–Temesvári Ripensia összecsapást is halasztani kellett, miután a zsilvásárhelyi és a craiovai csapatnál több pozitív eredményt is hoztak a tesztelések.

Amint arról beszámoltunk, az FK Csíkszereda jól kapta el a rajtot. Valentin Suciu csapata lénárdfalvi győzelemmel kezdte az alapszakaszt, a mérkőzés egyetlen gólját a középpályás Bara Levente szerezte az első félidőben. A csíkiak ezt megelőzően majdnem fél éve, március 8-án játszottak legutóbb tétmérkőzést.

Videó: FK Csíkszereda

A párhuzamosan zajló másik négy meccsen is kevés gól született. A hetekkel ezelőtt rendezett osztályozón az élvonalbeli Chindia Târgoviștevel szemben alulmaradt CS Mioveni gól nélküli döntetlent játszott a Temesvári ASU Poli vendégeként.

Az előző idény rájátszásában a feljutásért az utolsó másodpercekig versenyben lévő Turris-Oltul Turnu Măgurele meglepetésre kikapott a második ligába öt év után visszatérő Unirea Sloboziától.

A házigazda sárga-kékek a hosszabbításban érték el győztes góljukat.

Egy másik újonc, a CSM Slatina kikapott a Cristian Pustai vezette Dunărea Călărași-tól, amely szintén a hajrában talált be. A Gloria Buzău–Concordia Chiajna mérkőzés pontosztozkodással végződött, az 1–1-es végeredmény már az első negyedórában kialakult.

Vasárnap, hétfőn és kedden egy-egy mérkőzéssel folytatódik a csonka nyitóforduló, amelynek a Resicabányai CSM a szabadnaposa.