Harminc ezer lejre bírságolta a Marosvásárhelyi Csendőrség az FK Csíkszeredát, miután a vád szerint alkoholfogyasztás történt a stadion VIP-páholyában a Bukaresti Rapid elleni mérkőzésen. Az esetet követően hat magyar állampolgárt vontak eljárás alá, köztük nőt és fiatalkorút is, kettőjüket helyszíni bírsággal sújtották, majd mindannyiukat fél évre kitiltották a stadionból.
Az FK Csíkszereda elnöke, Szondy Zoltán a Székely Sportnak elmondta, hogy nem jogász, ezért nem is szeretné jogi szempontból értékelni a helyzetet, de az eset kapcsán a klub mindenképpen jogorvoslatért folyamodik.
Közölte, hogy a klub már jogi szakvéleményt is kért az esetről. Kikértünk egy komoly jogi szakvéleményt, amely szerint a büntetés kiszabása jogszerűtlen volt, és fellebbezés esetén meg fogjuk nyerni ezt az ügyet. Ezért ennek a jogi szakvéleménynek a birtokában mi fellebbezünk is” – fejtette ki.
A klubelnök szerint a történtek mögött nem egyszerű szabályszegés áll, hanem tudatos provokáció.
– tette hozzá.
Úgy véli, a VIP-páholyba kivonuló felfegyverzett csendőrök fellépése túlzó volt, és nem a klub vagy a szurkolók ellen irányult közvetlenül.
„Ennek nem is mi voltunk az elsődleges célpontjai, sokkal inkább a Tusványos kapcsán itt tartózkodó különböző rangú magyarországi politikusok, akiknek meg akarták mutatni egy kis erőfitogtatással, hogy mi is a helyzet itt Romániában” – fogalmazott Szondy.
A jelenet szerinte méltatlan volt a helyszínhez és az alkalomhoz. „Nem a Csíkszereda–Rapid volt az első meccs, amelyikre elmentem, és nem a csíkszeredai stadion az első, amelybe a lábamat betettem.
– vélekedett az elnök.
A stadionban jelen lévő magas rangú román és magyar politikusok előtt zajló jelenetet Szondy szerint nem lehetett másként értelmezni.
„Ne felejtsük el, hogy ebben a VIP-szektorban jelen volt több magyarországi államtitkár, a román részről pedig egy miniszterelnök-helyettes, tehát ők is jó képet formálhattak róla, hogy mi a helyzet errefelé” – zárta gondolatait Szondy Zoltán.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Öt évvel ezelőtt még átlagosan tizenöt medve fordult meg nap mint nap Tusnádfürdőn, sokszor a település utcáin bóklászva. A helyiek biztonságot követeltek, a városvezetés és a szakemberek pedig a konfliktusok megelőzésében keresték a megoldást.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!