Potyogtak a gólok a Kézdivásárhelyi SE mérkőzésén

Daczó Hodor Barna 2024. szeptember 14., 20:45

Szombaton, a labdarúgó 3. Liga 2. csoportjának harmadik fordulójában a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán aratott háromgólos győzelmet az ACS Voinţa Limpeziş csapata felett.

A KSE magabiztos játékkal győzte le szombati ellenfelét Fotó: Daczó-Hodor Barna

A háromszékiek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést és lerohanták Dumitru kapuját: a 2. percben Nechita egy remek indítás után hosszan tolja meg maga előtt a labdát, amelyet így az ellenfél kapusa kaparintott meg, a 3. percben Gergely beadása a védőben akadt el. Pár perccel később szögletrúgáshoz jutott a KSE, melyet gyorsan két további követett.

A harmadik sarokrúgásból aztán megszületett a mérkőzés első gólja: Drugă kotorta a labdát a vendégek kapujába.

A kék-fehérek rohamozták tovább az ellenfél kapuját, a 23. percben újabb szögletrúgást váltottak gólra: a beadást a vendégek hálóőre elcsípte, majd Neamțu elé ejtette, aki nem hagyta ezt megtorlás nélkül (2–0).

Miután Barta lövését egy védő a gólvonalról mentette, a KSE háromgólosra növelte előnyét: Gergely lerázta védőit és a kapuig menetelt, ahol a hálóőr mellett elgurította.

Ezt követően a hazaiak kiengedtek, a vendégek első kapura lövésükből szépítettek: Pana lába 25 méterről elsőlt, és a labda az elvetődő Csíki mellett a jobb alsó sarokba vágódott: 3-1.

A második félidő kezdete ismét az ellenfél térfélen találta a KSE játékosait, és az 51. percben ismét zörgött az ellenfél csapat hálója: Barta remek indítást követően gurította Dumitru mellett a kapuba a labdát: 4–1.

A vendégek teljesen összeomlottak az újabb góltól, és a kék-fehérek ezt kihasználva tovább növelték előnyüket: az 58. percben Nechita az ellenfél védőtől kapott ajándéklabdát, és azt mintegy 30 méterről a kapus fölött a hálóba emelte: 5–1.

A házigazdák visszavettek a tempóból, több fiatal játékos is lehetőséghez jutott, és a 74. percben a vendégek ismét a semmiből szereztek újabb gólt: Juan megkaparintott egy hosszan előrerúgott labdát, majd azt Csíki fölött beemelte: 5–2.

Az utolsó negyedórában a KSE Fábián, illetve Cranțea révén elszalasztott két góllehetőséget, majd a 90. percben Juan lőtt Csíki kapuja fölé, ám az eredmény nem változott: maradt az 5–2 a Kézdi SE javára.

A kék-fehérek a következő fordulóban az AFC Viitorul Onești vendégeként lépnek pályára.

Labdarúgó 3. Liga, 2-es csoport, alapszakasz, 3. forduló:

Kézdivásárhelyi SE–ACS Voinţa Limpeziş 5–2 (3–1).
Gólszerzők: Drugă (13. perc), Neamțu (23), Gergely (37), Barta (51), Nechita (58), illetve Pana (42), Juan (74).
KSE: Csíki – Barta, Nechita, Cranțea, Drugă, Rusu, Gajdó, Burlacu, Neamțu, Gergely, Fábián. Cserék: Butuza, Albu, Veres, Bandi, Zöld, Fülöp, Dobos, Bunduc. Edző: Negoiță Liviu.
Limpeziș: Trască – Constantin, Coman, Wilfred, Olanlokun, Yaya, Frigea, Juan, Până, Owalbi, Rifa. Cserék: Dumitru, Fofe, Védő, Anton, Bolivar, Rotaru, Achim, Lazar, Coman. Edző: Loni Nedelcu.