Hazai döntetlennel visszajutott a román élvonalba címmel számol be a Chindia Târgoviște elleni mérkőzésről a Nemzeti Sport, megjegyezve, hogy „bár a szezon javát a második helyen töltötte a Sepsi, az utolsó összecsapás nem volt egy diadalmenet, hiába volt már egy döntetlen is elég számára a feljutáshoz”. A lefújás után kezdődött a fieszta a pályán, amikor „Hiányoztunk, A liga?” feliratú pólóban ugrált boldogan a pálya közepén Diószegi László, a Sepsi OSK klubelnöke a Liga 2-es idény lefújásakor, miután a szentgyörgyi csapat egy év szünet után visszajutott a román élvonalba – írják.
A gsp.ro „drámai feljutásról” tudósít, utalva a mérkőzés végére, amikor a Chindia Sergiu Jurj kevéssel mellé szálló fejesével közel állt a győztes gól megszerzéséhez, abban az esetben pedig a Voluntari végzett volna az egyenes feljutást jelentő második helyen.
De nem így történt, az izgalmas véghajrá dacára maradt a döntetlen, amivel megőrizte második helyét az OSK, az egy évvel ezelőtt kiesett szentgyörgyi csapat tehát azonnal vissza is jutott. A gsp.ro is kiemeli Diószegi László felhőtlen örömét, aki a lefújás után a pályára sietett, hogy a játékosokkal együtt ünnepeljen.
A liga2.prosport.ro is Diószegi Lászlót helyezi középpontba, a vele készített interjúból kiderül, a klubelnök bízik benne, hogy az élvonalban is számolhatnak legalább akkora költségvetéssel, mint a másodosztályban (a mintegy 6 millió euróra rúgó összeg a 2. Liga történetének legnagyobb költségvetése), az első évben a kiesés elkerülését tűzik ki célul,
ugyanakkor nem zárja ki az utolsó meccsen jelenlevő Marius Ștefănescu visszatérését sem, aki előtt nyitva áll a klub ajtaja.
A gsp.ro és a többi szakportál is egyetért abban, hogy a feljutással minden akadály elhárult, máris elkezdhetik a tárgyalásokat a klub egykori játékosával, aki 2024-ben a FCSB csapatához távozott Sepsiszentgyörgyről, 1.3 millió euróért. A piros-fehér színekben 191 mérkőzésen 37 gólt és 26 gólpasszt jegyző támadó középpályás balul sikerült törökországi kitérő után jelenleg egy új esélyre vár.
A digisport.ro a magyarországi szaksajtót idézi arra vonatkozóan, hogy a Sepsi OSK feljutásával és az FK Csíkszereda bennmaradásával immár két székelyföldi csapattal kell számolni a román élvonalban.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!