Kiválóan védtek kapusai, simán tartotta otthon a pontokat a VSK Udvarhely

Zátyi Tibor 2024. február 24., 20:24 utolsó módosítás: 2024. február 24., 22:34

Papíron a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának rangadóját rendezték szombaton kora este: az éllovas VSK Udvarhely viszont simán verte a játéknap előtt még második Fogarasi VSK csapatát, így továbbra is vezeti a tabellát.

Magabiztosak voltak támadásban az udvarhelyiek Fotó: László Ildikó

Habár a VSK diktálta az iramot a háromnegyedig megtelt székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban, szívós ellenfelét nem tudta lerázni, a fogarasiak minden gólra válaszoltak, egészen a 10. percig, amikor a hazaiaknak sikerült ellépniük kettővel (7–5). Sok találat esett, egyik csapat védelme sem zárt jól, így a kapusoknak is nehéz dolguk volt.

Fotó: László Ildikó

A hazai kapuban Varó aztán több átlövést is hárított, támadásban pedig továbbra is magabiztosak voltak társai, ez pedig az eredményen is kezdett meglátszani, a 21. percben már öt volt közte (16–11). Ekkor már időt kért a vendégek edzője, az udvarhelyi kézilabdabarátok által jól ismert Eugen Frățilă, aki bő tíz évvel ezelőtt az SZKC-ban játszott.

A rövid pihenő egyáltalán nem tett jót Fogaras játékának, mivel Varó lehúzta a rolót, majd a hazaiak még hármat rápakoltak az előnyre (26. perc: 19–11). Ez a különbség megmaradt a szünetig is, így gyakorlatilag már itt eldőlt, hogy a pontok Udvarhelyen maradnak.

Térfélcserét követően habár több udvarhelyi támadás is kimaradt, a különbség nem csökkent a két csapat között, mivel a hazai kapuban Jobb is kiválóan védett, hetest és ziccert is hárított (41. perc: 25–17). A VSK tetemes előnye pedig tovább duzzadt, a 48. percben már tízzel vezetett (30–20). A meccs hajrájára a hazai kapuba Bogos Dávid állt be, a fiatal hálőór több védéssel is kiérdemelte a tapsot a közönségtől.

A VSK végül 35–28-ra nyert, a legtöbb gólt Menyhárt Barna szerezte, hét alkalommal talált be. Győzelmével az egyedüli száz százalékos csapat maradt a felsőház mezőnyében, így vezeti a rájátszást. A következő fordulóban, pénteken a második helyre fellépett CSM Alexandria vendégei lesznek az udvarhelyiek.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 4. forduló
Székelyudvarhelyi VSK–Fogarasi VSK 35–27 (21–13).
Gólszerzők: Menyhárt 7, Couveiro 6, Szász, Sztevovics, Oargă 4–4, Katona, Csibi 3–3, Demeter 2, Komporály, Szabó H. 1–1. Játszott még: Varó, Jobb, Bogos – kapusok, Szabó L..