A gyergyói szurkolók egyik nagy kedvenceként Sébastien Sylvestre az elmúlt négy évben meghatározó tagja volt a csapatnak, számos emlékezetes és fontos gól, illetve gólpassz fűződik a nevéhez – olvasható a GYHK közleményében.
Sylvestre a piros-fehéreknél eltöltött négy szezonjában 128 Erste Liga alapszakasz mérkőzésen 173 pontot szerzett, 28 rájátszás meccsén pedig 39-et.
A Gyergyói Hoki Klub első Erste Liga bajnoki címet hozó idényében a szezon MVP-je is lett. Az idei szezon második felében a kiújult vállsérülése miatt nem lehetett ott a GYHK csapatában. Amint a közlemény írja, jelenleg a vállműtét utáni rehabilitációjára összpontosít, a következő szezonban pedig hazájában, Kanadában fog játszani.
Miközben egy korszak lezárult, a klub egy másik kulcsjátékosával szerződést hosszabbított: Dallas Gerads még további legalább egy évig a Gyergyói Hoki Klubot erősíti. Az amerikai center a múlt nyáron érkezett Gyergyóba, 28 Erste Liga alapszakasz mérkőzésen 28 pontot szerzett, míg a rájátszás 16 meccsén 13 gólt jegyzett. A romániai bajnokságban 13 találkozón 13 pontot termelt.
Szilassy Zoltán sportigazgató kiemelte: Gerads az idei Erste Liga döntőjének MVP-je lett, ám értékét nem csupán ez a cím mutatja. – „Játékstílusa teljesen kétirányú, nagyon jól védekezik, agresszív a párharcokban, felelősségteljesen játszik, és minimalizálja az eladott korongokat. Nemcsak pontokkal, hanem mezőnymunkájával és védekezésével is kiemelkedik. Ráadásul nagyszerű személyiség, aki sok örömet szerzett csapatunknak és szurkolóinknak” – fogalmazott Szilassy.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!