Olimpia

A román egyenlítés helyett a belgák lezárták a párharcot

Horváth Bálint Ottó 2024. június 22., 23:59 utolsó módosítás: 2024. június 23., 00:05

Nem tudta megismételni az Ukrajna elleni kiemelkedő teljesítményét a román labdarúgó-válogatott, szombaton este 2–0-ra alulmaradt a nagy favorit Belgiumal szemben a németországi Európa-bajnokság E csoportjának második fordulójában.

De Bruyne góljával Belgium bebiztosította a győzelmét Fotó: Alex Micsik/Agerpres

Az ukránok elleni háromgólos szenzációs győzelmet követően a román együttes önbizalommal várta a világranglistán harmadik helyezett, az első csoportmeccsét a szlovákokkal szemben meglepetésre elveszítő Belgium elleni összecsapást, amelyet a kölni stadionban rendeztek. Mindössze egy helyen változtatott a kezdőcsapaton Edward Iordănescu szövetségi kapitány, Comant Mihăilă váltotta.

Gyakorlatilag belga vezetésről indult az összecsapás, már az első támadásnál kapitulált a román védelem,

labdavesztés után Lukaku lekészítette Tielemansnak, akire nem léptek ki időben, és 18 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba (1–0).

Kiválóan reagált a gyorsan bekapott gólra a román csapat, Drăgușin fejesét szögletre tolta az ellenfél kapusa.

Ezután a belgák akarata érvényesült, beszorították a trikolórokat, több helyzetet is kidolgoztak, ám ezek kimaradtak, Niță két alkalommal is nagyot mentett.

A románok ritkán jutottak el a kapuig, leginkább pontrúgásokkal és ellentámadásokkal próbáltak veszélyeztetni. A szünet előtt többet kezdeményeztek, azonban egyenlítési lehetőségig nem tudtak eljutni.

Román helyzetekkel kezdődött a második félidő, előbb Man távoli lövését magabiztosan védte Casteels, majd Mihăilă lódult meg a kapura, de elhibázta a befejezést. Ezekre válaszként a belgák legjobbja, Kevin De Bruyne egy távoli tekeréssel próbálkozott, ám a labda kevéssel elkerülte a kaput, aztán a következő lehetőségnél ugyanő volt a befejező, Niță a helyén volt.

A 64. percben úgy tűnt, hogy a belga támadások végül eredményre vezetnek, miután Lukaku remek indítást kapott és a védők mögül kilépve betalált, a gólját azonban les miatt nem adták meg. Érdekesség, hogy a csatárnak már a harmadik találatát érvénytelenítették ezen a tornán, a szlovákok elleni meccsen is kétszer a hálóba lőtt, ám akkor is a videóbíró avatkozott közbe.

A kétgólos hátrány helyett a román válogatott kevéssel ezután egyenlíthetett volna, erre megvolt az eddigi legnagyobb esélye, Man azonban kihagyta a ziccert.

Nem úgy a másik oldalon a belgák, egy kapuskirúgás után ugyanis De Bruyne elé került a labda, a Manchester City klasszisa nem hibázott, Niță mellett a hálóba gurított (2–0).

A végére még akár nagyobb is lehetett volna a különbség, de a tapasztalt kapus ezúttal védeni tudott, a román csapat pedig már képtelen volt felállni.

Ezzel az eredménnyel teljesen nyitottá vált a küzdelem a továbbjutásért, hiszen mindegyik együttesnek három pontja van, a csoportkör zárófordulójában pedig szerdán 19 órától Románia Szlovákiával, a belgák az ukránokkal játszanak.